Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad-e zászlót lógatni?

Szabad-e zászlót lógatni?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom a II. kerületben, és szeretnék az erkélyről kilógatni egy brit zászlót. Kb. 1 méterszer másfél méteres. Ezt tiltja valami törvény, vagy szabály?
2009. jan. 20. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem tiltja, kivéve ha az a zászlo önkényuralmi jelképet tartamaz. (pl. sarlo-kalapács, horogkereszt)

Te dolgod, de akkor én már egy Magyar zászlot tennék ki...

2009. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Az attól is függ, hogy hanyadikon laksz, és hová lóg a zászló. Ha földszinten laksz és úgy lóg ki, hogy az pl. a közlekedést zavarhatja, akkor nem szabad. De amúgy alap esetben szabad.
2009. jan. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

...értelmét nem látom, hacsak nem vagy brit :])

...mondjuk a magyar kilógatását meg azért nem értem, mert mi a fenének, mikor mindenki magyar?!?....nem szeretem ezt a műmagyarkodást....

2009. jan. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

azt teszel ki, amit akarsz, kivéve tiltott önkényuralmi jelképet, és kapja be mindenki aki nem bírja ki hogy hozzá ne pampogja, hogy "de miéééért nem magyaaart teszel kiiii...."

azért vaze, hogy legyen mit kérdeznetek. :D

2009. jan. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Kapja be a fogaskerák neked az utobbi válaszadonak...
2009. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

06 18-as!


Na most lesüllyedek a szintedre zombi. És mindig lesz olyan tökös aki visszapampog a pampogóknak...

Basszki fáj ez nekem, bocsánat, nem is szóltam, felejtsd el...

2009. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Törvény nem tiltja, de ha magyar van akkor ne lógass ki semmilyen zászlót a magyaron kívül !!
2010. febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Magyar vagyok papíron, de sok ismerősöm él kint, és sokszor voltam már náluk, és ki is szeretnék majd menni hosszabb időre, úgy kb életem végéig, és ezért szeretném adíg is kilógatni :)
2010. febr. 22. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!