Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ilyen lassu a Biróság,...

Miért ilyen lassu a Biróság, egy polgári peres ügyben? Miért kell egy évet várni egy tárgyalásig? Egyébként a felperes már most nyerő.

Figyelt kérdés
Ráadásul evvel az időhúzással,havi 200e forint a kára.Szorozzuk be!!
2010. dec. 13. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert sok a meló, kevés az ember! Rengeteg ügy van, de ugye pénzhiány miatt nem lehet embert felvenni!
2010. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert sok a per.
2010. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ultracivil ***** válasza:

Egy kicsit a kérdező mellett értetlenkedve én sem értem a folyamatot.


Ha minden évben mondjuk csak 10%-al nő a új/lezárt perek aránya, akkor ez néhány év alatt többszörösére emelkedik.


Ha már most tarthatatlan a helyzet, akkor nem értem miért nem lehet egyszerűsíteni-gyorsítani az eljárásokat.


Illetve persze értem. Mert a pénz-sóvár ügyvédeknek sohasem jó, ha nincs ügy. Ha tehetik, akkor még a teljesen nyílvánvaló esetekben is fellebbeznek, az utolsó utáni lehetőségüket iskihasználva. Ez azután egy öngerjesztő folyamattal lehetetleníti el a teljes igazságszolgáltatást.


Én minősíteném az ügyeket és vesztett per esetén büntetném a csak időhúzásra játszó ügyvédeket.


Jó kis naivitás mi ! :-D

2010. dec. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Az a gond,hogy most már minden kis sz@rért perelnek az emberek. Biztos sok a pénzük, meg az idejük! És sajnos valóban ember hiány van a bíróságokon! Több ember kellene, akkor haladnának az ügyek! De arra meg sajnos tényleg nincs pénz!
2010. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kevés az ember?A Markóban annyi biró,irodai dolgozik,hogy egymásba botlanak a folyosón.Hogy egy fontos bűnténynél a bizonyitékok miatt húzódik azt még megértem,de egy egyszerű polg.p ügynél miért kell ennyit várni ezt még mindig nem.Na de ez nem csak most lett igy!!!
2010. dec. 13. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!