Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásvásárlási illetékre az...

Lakásvásárlási illetékre az apeh a szja kedvezményemet betudhatja?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy ha lakásvásárlás utáni illetékemre kedvezményt és kamatmentes részletfizetési lehetőséget kértem, de elhúzódik már jóideje és közben több évre visszamenőleg személyijövedelem adómból adójóváírásomból és adókedvezményből több, mint pénzt kérhetnék vissza, mint az illetéktartozás, akkor beszámíthaja-e az apeh az illetéktartozásomba az én adójóváírásból származó szja visszaigénylésemet vagy nem?
2010. dec. 13. 11:38
 1/6 A kérdező kommentje:

nem adnak elengedést azért, mert több a szja visszaigénylésem, mint a az illeték

2006-től húzódik az ügy......ezalatt gyűlt fel annyi adójóváírás és lakáshitel törlesztési adó kedvezmény, mint az illeték....

miért van az,hogy nekem kevesebb illetékkedvezményt adnak,mint a főnökömnek, aki négyszeresét keresi, mint én?

2010. dec. 13. 11:40
 2/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, az Apeh ezt két külön számlán kezeli. Neked kérned kell a felhalmozódott kedvezmény átírását az illetékszámlára, vagy pedig kivenni, aztán befizetni, mint illetéket. Beszámítani semmiképpen se fogják. Örülj, ha visszamenőlegesen nem számítanak fel késedelmi kamatot. :-(
2010. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de felszámítanak...4 évre fizessek kamatot, mert ők nem bírálták el adminisztrációs hiba miatt a kérvényemet? ez miért lenne jogos? tudsz erről valamit?

a szja-mat pedig visszatartják....nem nyúlhatok hozzá :(

2010. dec. 13. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyit tudok, hogy ha az illetéket a megszabott ideig nem fizeted be, akkor onnantól ketyeg a késedelmi kamat, tök mindegy, hogy milyen adminisztrációs hiba történt, vagy hogy késve bírálták el a kérvényedet. Nekem a részletfizetés engedélyezéséről a határozat három héttel az illeték befizetésének lejárta után élrkezett meg, és arra a három hétre keményen felszámolták a késedelmi kamatot. Pedig időben beadtuk a kérvényt, az illeték kiszabását közlő határozat kézhezvételét követő egy héten belül. Mi úgy voltunk vele, hogy megéri az a kétezer forintos késedelmi kamat, amiért cserébe nem egyszerre kell nagyobb összeget kifizetnünk, hanem részletre.


Nem sok jót jósolok. :-( Nem vagyok, jogász, de lehet, hogy perelned kell.

2010. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nekem 4 évre visszamenőleg majdnem kétszázezret kellene fizetnem+ nem kapok kedvezményt.....

ráadásul többször rákérdeztem, hogy ugye nem kell késedelmit fizetnem és azt mondták, hogy nem...külöben, ha fizetem az illetéket, minek adok be kérelmet...ezt mondták...

2010. dec. 13. 13:04
 6/6 anonim válasza:
Elvileg ha az egyik számlán túlfizetés van a másikon pedig tartozás, akkor csak a kettő közti különbségről számítják a késedelmi kamatot. A számlák között átvezetést csak az ügyfél kérheti, hivatalból nem vezethetik át. Nálunk legalább is az önkormányzat/adó-n így van. De az apeh azért képes fura dolgokra...
2010. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!