Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek vissza hozzák a...

Szerintetek vissza hozzák a szocpolt és a lakásvásárlási támogatásokat?

Figyelt kérdés
Bizok benne mert nagy szüksége van rá sok fiatalnak.Hogy akarják,hogy feltöltsük a népességet ilyen esélyekkel.Én magam és sok ismerősöm nem mer albérletbe gyereket vállalni.hiszen egy kicsinek nyugodt és tiszta légkörre van szüksége az egészséges fejlődéshez.De mi ezt a bér lakásukba nem tudjuk megteremteni,mivel nem ujithatjuk fel,és amugy is felesleges lenne hiszen hiába köt a szerződés bármikor az utcára kerülhetünk.
2010. ápr. 20. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Menetrend: beígéri a második forduló előtt: szocpol, gyes visszaállítása, stb.

Második forduló után: úristen, nem tudtuk, hogy ilyen rossz a gazdasági helyzet, sajnos nincs rá keret. Majd ha lesz rá pénz.

Mikor lesz rá pénz? Pontosan 3,5 év múlva, az újabb választások előtt.

2010. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,mert nincs rá pénz.Ez inkább kampányfogásnak tűnik.
2010. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem, egyébként meg én egyedülálló fiatal vagyok, nekem úgyse jár, úgyhogy nem is érdekel...
2010. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne, de én a jelenlegi helyzetben ezt lehetetlennek tartom. Sokan nemhogy lakásvásárlásba nem foghatnak, de még egy tisztességes albérletbe sem tudnak költözni...
2010. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van félretéve legalább 300 ezer forintod, akkor nyugodtan vállalhatsz gyereket albérletben is. Szerintem. Sajnos én is erre kényszerülök. Ha lakásra várok, akkor vagy soha nem lesz gyerekem, vagy 65 éves leszek amikor érettségizik:)


Vannak nagyon kellemes albérletek 60-70 körül, és bármi közbejöhet, ha van tartalékod, akkor könnyedén mozoghatsz, kiadó lakás pedig mindig van.


A lényeg, hogy ahhoz a pénzhez nem szabad nyúlni. Persze kockázatos, mert mi van, ha elveszted a munkát, vagy nem megy jól a vállalkozás... De ez megvan a lakáshitelnél is, sőt, ha azt elbukja az ember, az minden szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint ha egy albérletből ki kell költözni. Ezt nem lehet kivédeni, ügyesnek kell lenni, előrelátónak, mértéktartónak, józannak.


Én lakáshitelt csak úgy vennék (és remélhetőleg veszek is majd) fel, ha a lakás árának egy jó része önerő, hogy minél alacsonyabb legyen a törlesztő és minél rövidebb ideig. Bár fontosabb, hogy minél alacsonyabb, mert úgy kisebb a kockázat.


Olyanba nem mennék bele, hogy alig van pénzem, de beígérek két gyereket, stb., devizahitel havi 80-ért, aztán kiderül, hogy 90, majd kicsit még romlik a forint, vagy kitalálnak vmi extra költséget és 100, és így tovább még 25-30 évig... Ki van zárva:)

2010. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!