Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hova tart ez az ország?

Hova tart ez az ország?

Figyelt kérdés
Fidesz építi ki a diktatúráját. Ne mondjátok hogy nem így van. Egyre jobban fosztja meg az Alkotmánybíróságot a jogaitól, ha olyan törvényt hoznak ami alkotmányellenes akkor megváltoztatják az alkotmányt... . Unió is már szeméttelepnek használ minket, meg se közelítjük azt a színvonalt amit ők elvárnának. Egyre jobban tömi magát a Fidesz a pénzel. Szerintem ha így haladunk 4 év múlva választás se lesz. A végén csak fegyverrel tudjuk majd lekényszeríteni őket a "trónról"... Mi a véleményetek?
2010. dec. 13. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Ez is egy lehetséges kimenetele annak, ami most folyik. De ugyanekkora esélye van ezer más alternatívának is.
2010. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem ha így haladunk 4 év múlva választás se lesz. "

Nem hülyeség, hisz mindenkit 9 évre választanak.

A legjobb ebben, hogy volt valaki akit nem rég választottak meg és 9 év múlva csak a parlament 2/3-ával lehet mást választani. Ha nem lesz meg akkor ő marad.

2010. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
attól függ, ha tisztességesen szerezte meg akkor ott kellene hagyniuk vagy a nyomozás lezártával visszaszolgáltatniuk a pénzt. Ha viszont törvényellenesen akkor szerintem odaadják a nemzeti banknak vagy nem tudom :S
2010. dec. 13. 16:51
 4/15 A kérdező kommentje:
ajj ezt nem ide akartam :D
2010. dec. 13. 16:52
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Az teljesen biztos, hogy a demokratikus jogállam útjáról letértünk minimum évtizedekre. A FIDESZ a despotikus alkotmányát eleve úgy akarja megalkotni, hogy azt gyakorlatilag soha többet ne lehessen módosítani. Ha elfogadják, amit most terveznek, hogy csak két egymást követő ciklus módosíthatja az alkotmányt kétharmados többséggel, ami más szavakkal tényleg azt jelenti, hogy Magyarországon ez után alkotmányt csak fegyverrel, vagy minimum milliós tömegdemonstrációkkal lehet módosítani.


Ez elég nagy bátorságra, vagy inkább vakmerőségre vall. Orbán abban bízik egyébként, hogy valamiféle anyagi stabilitást tud teremteni az önkényuralmi módszerek segítségével, és így a következő évtizedekben senkit nem fog zavarni az egypártrendszer, az egyeduralom. Nem kizárt elvben ez sem, de én nem adok rá nagy esélyt már csak azért sem, mert Orbán a pökhendi, arrogáns, lekezelő fellépésével vérig sértette Európát és a nagytőkés köröket, akiktől alapvetően függünk. Ezek most nyilván mindent megtesznek, hogy elszigeteljék, és egy alkalmas pillanatban megbuktassák. Nézzétek csak ezt a példát: Amíg Orbán állt annak a mozgalomnak az élén, hogy az EU engedje a magánnyugdíj-rendszer miatt megnövekedett kifizetések levonását a költségvetési hiányból, az EU hajthatatlan maradt. Mihelyt Orbán kiszállt ebből olyan áron, hogy kinyírta a magánnyugdíjat, Lengyelország és a többiek rögtön megkapták ezt a kedvezményt. Látható, hogy Orbán egy vörös posztó, és ennek előbb-utóbb következményei lesznek. Mert ő hiheti, hogy ő az erősebb, de hát ez nyilván nemzetközi téren nem így van.

2010. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
orbán egy senki,remélem az EU-s elnökségbe belebukik,amire jó esély van,és akkor elpártolnak tőle
2010. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

„A végén csak fegyverrel tudjuk majd lekényszeríteni őket a "trónról"... Mi a véleményetek?”


Az hogy ezt már '89-ben meg kellett volna tenni.

2010. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mért nem látja be a sok öreg/fiatal ember hogy a Fidesz csak kihasználja az országot? Nem mondom hogy az MSZP jobb lett volna, de még mindig jobban jártunk volna Gyurcsánnyal. Van aki még mindig hisz a Fideszben...
2010. dec. 13. 19:13
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

„de még mindig jobban jártunk volna Gyurcsánnyal”


Ne hidd!

2010. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem pártolom Orbánt, én írtam azt a korábbi választ, amiben lehúztam, de az érem másik oldalaként hozzá kell tennem, hogy lehetetlen helyzetben van. Ez arról jutott eszembe hogy a kérdező Gyurcsányt ajánlotta. Ő ugyan ilyen formában nem rombolta volna le a jogállamot, de a nagytőkés kasztot kiszolgálva minket tett volna tönkre még jobban. Akkor most nem bankadó, meg távközlési adó lenne, hanem áfa-, meg jövedékiadó-emelés, nyugdíjcsökkentés, szja-emelés, bércsökkentés a közszférában, meg ilyesmi. De ha ezt Orbán, vagy akár Gyurcsány is most ezt tette volna, már lázadás tört volna ki, ezért én értem, hogy Orbán nem ezt nem lépte. Van abban tehát némi logika, hogy most a nagytőkétől szedett el pénzeket, meg hát sajnos tőlünk is a magánnyugdíj útján, de azért nem közvetlenül. Én e közben azt kifogásolom, hogy a szabadságot és a jogbiztonságot olyan mértékben feláldozta, ami mégis csak tűrhetetlen és kontraproduktiv, meg hogy feleslegesen arrogánsak voltak, összevesztek a vezető pénzügyi világgal, akik ezt meg fogják bosszulni.


Odáig egyetértek Orbánnal, hogy a régi módon már nem lehet kezelni Magyarország hitelválságát, de amit ő csinál most, az is egy életveszély. Nagyon vékony kis mezsgye van itt, de nekik ezt, attól félek, nem sikerült megtalálni, és erre rámehetünk.

2010. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!