Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha át akarok jelentkezni a...

Ha át akarok jelentkezni a barátom lakcímére, milyen papírokat vigyünk magunkkal az önkormányzathoz?

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

A lakás adásvételi szerződését, vagy tulajdoni lapot. Amin egyértelműen azonosítható a lakás tulajdonosa. Személyes papírok természetesn: személyi igazolvány, mostani lakcímkártya (mert azt elveszik)

Kapsz majd egy nyomtatványt, értelemszerűen ki kell tölteni, és a lakás tulajdonosának (a papíron "szállásadóként" lesz feltüntetve) is alá kell írnia.

2009. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell adás vételi és tulajdonlap sem kell! Csak bemész az önkormányzathoz, és kérsz "lakcímbejelentő nyomtatványt". Azt kitöltöd és a régi lakcímkártyáddal együtt leadod! 2-3 nap múlva küldik ajánlott levélben az újjat! Kb. fél éve intéztem és ennyi volt az egész!
2009. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Kedves előző válaszoló! Én az első válaszoló vagyok! Köszönöm a lepontozást. Ezek szerint elképzelhető, hogy önkörmányzatonként másképp működik. Mi egy éve voltunk ilyen helyzetben. Először a párom jelentkezett be hozzánk (szüleimhez lakni), az apukám aláírása és tulajdoni lap másolat kellett hozzá. Hisz igazolni kell valahogy, hogy kié a lakás. Ezzel az elvvel bármelyik hajléktalan bejelentkezhetne bárhova lakni, ha semmilyen papírt nem kérnének.

Utána nem sokkal vásároltuk meg a saját lakásunkat, amikor mentünk lakcímet bejelenteni, kellett vinni az adásvételit, vagy tulajdoni lap másolatot, hogy igazljuk, hogy jogosan jelentkezünk oda be. Azaz van jogunk ott lakni!!!! A lakcímkártyát nálunk (város-megyeszékhely) azonnal elkészítették, kinyomtatták az okmányirodában, laminálták és rögtön megkaptuk.

2009. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok: bár kétlem, mert szeritnem ez a bejelentő rendszer egységes. Maximum tényleg vannak települések, önkormányzatok, akik postázzák a lakcímkártyát. Ezt aláírom, sőt tudom.
2009. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk sem kell semmi a bejelentkezéshez (Dunaújváros, se tulajdoni lap se semmi. Nálunk is csak lakcímkártya és lakcímbejelentő nyomtatvány. Pont én is azt kérdeztem, hogy mi akkor elvileg bárhova bejelentkezhetünk, azt mondták az önkormányzatnál, hogy ez van.
2009. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Akkor tisztázom a dolgokat. Minden eddigi hozzászólásban volt részigazság, de nem árt pontosan érteni.


1) Tehát ahhoz, hogy bejelentkezz egy lakásba, az adott lakás tulajdonosának hozzá kell járulnia. Ez nyilván való, te se szeretnéd, ha XY csak úgy bejelentkezhetne a te lakásodba, mindenféle igazolás nélkül.


2) Ha a lakást mostanában (általában fél éven belül, de kérdezzetek rá) vette a tulajdonos (gondolom, a barátod), akkor egy aláírt adásvételi szerződés és az előző tulajdonos lemondó nyilatkozata kell, ezzel igazoljátok, hogy a lakás átkerült a tulajdonotokba. Ez igazából nem teljesen szabályos, mivel a tulajdonviszonyt csak a földhivatal igazolhatja, azonban ők nem sietik el az ügyintézést, ezért az önkormányzat elfogadja a szerződést.


3) Ha a lakás régóta az övé, akkor egy fél évnél nem régebbi tulajdoni lapot kell bemutatni. A tulajdoni lap a területileg illetékes földhivatalnál elérhető, mindenképpen HITELES másolatot kell kérni, ami kb 3000 forintba kerül. (Létezik nem hiteles, ami olcsóbb, de nem jó.) Budapesten a Lurdy házban van egy olyan kirendeltség, ahol ezt el tudod intézni, de csak budapesti címekkel kapcsolatban. (Kb. 10 perc.) A kikéréshez szükség van a helyrajzi számra, de ha azt nem tudod, akkor elvileg cím+tulaj alapján megmondják. Ebben nem vagyok teljesen biztos. A lakás adásvételi szerződésen viszont rajta kell hogy legyen a helyrajzi szám, szóval azt elő lehet keresni.


4) Ha megvan a papír, akkor a tulajdonos vagy veled megy és személyesen nyilatkozik arról, hogy hozzá járul a beköltözésedhez, vagy ír erről egy nyilatkozatot két tanúval. Rokonok esetében erre nincs szükség. Egyébként erre nem biztos hogy szükség van, mert magán a lakcímbejelentő lapon is van egy ilyen rész, amit a tulajdonosnak alá kell írnia. (Erre is rákérdezhettek, de ártani biztos nem árt, ha írtok egyet.) A lakcímbejelentő így néz ki:

[link]


Ezt a lapot egyébként az önkormányzatnál kell kérni, adnak, kitöltöd (akár otthon), beviszed, és kész.


5) A lakcímbejelentőt az önkormányzat Okmányiroda nevű részén kell leadni. Az eljárás ingyenes. A régi kártyádat le kell adni. Az újat van, ahol azonnal (kb fél óra alatt) kiállítják, és már veheted is át, de erre kérdezz rá.


6) Fentiek arra vonatkoznak, hogy állandó címként szeretnél bejelentkezni. Ha a lakás nem a barátodé (pl albérlet), akkor a tulaj hozzájárulásával tudsz bejelentkezni, például ha a bérleti szerződésben megjelölnek, mint albérlő vagy ilyesmi. Ha a lakás a barátod szüleié, akkor nyilván a szülők beleegyező nyilatkozata kell.


Összegezve:


Igazoláshoz: Fél évesnél nem öregebb hiteles tulajdoni lap VAGY fél éven belüli szerződés + lemondó nyilatkozat.


Engedélyezéshez: Hozzájárulási nyilatkozat a tulajtól.


Bejelentéshez: Kitöltött bejelentő lap.


A magad igazolásához: személyi.


Le kell adni: régi lakcím kártya.

2009. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pontoztam le senkit! Elképzelhető, hogy akkor nálatok másképp működik, de nálunk úgy volt, ahogy leírtam. Falun lakom, és nem volt időm átmenni a szomszédos városba, ahol van okmányiroda, ott azonnal kiadták volna, de így postán kaptam! Semmit sem kértek, sőt a nyomtatványért se én mentem be és nem is én vittem vissza a hivatalba!
2009. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is tisztáznám a dolgokat! Most vettem nem rég lakást a párommal. Eddig anyámékhoz voltam bejelentkezve, a párom a szüleihez. A régi lakcímkártyán és a bejelentő nyomtatványon kívül semmit nem kértek se tőlem sem a páromtól. Egyből kiállították az új lakcímkártyát 10 perc oszt' visz lát!
2009. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Egy hónapja jelentkeztem be papíron egy barátomhoz (Bp XII ker.) Ott kértek lakásvásárlási szerződést (régebbi volt fél évesnél), kitöltött bejelentőlap a lakástulaj aláírásával. + személyi.

hozzájárulási nyilatkozatot nem kértek, lakcímkártyám pedig nem volt meg, ez + 1000 forintomba került, de nem volt probléma.

2009. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A kitöltött bejelentőlap a tulajdonos adataival, és aláírásával , ez maga a hozzájárulás.

Enélkül lehetetlen valaki más lakásába bejelentkezni

2009. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!