Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sosem gondoltam volna, hogy...

Sosem gondoltam volna, hogy amiért mer írni az ember egy levelet az önkormányzathoz segítségért még illetéket is kell fizetnie a segélyből. Nincs ilyenkor kivétel az illeték megfizetése alól?

Figyelt kérdés
Sosem gondoltam volna, hogy amiért mer írni egy levelet az önkormányzathoz segítségért még illetéket is kell fizetnie a segélyből. Nincs ilyenkor kivétel az illeték megfizetése alól? Apu 2 hónapja szociális segélyt kap. Mivel ebből nem tudja kigazdálkodni a kommunális adót, kérte levélben az önkormányzatotot, hogy engedjék el neki, amíg nem rendeződnek a dolgai. , , Természetesen, , nemleges választ kapott. SŐT MÉG KISZABTAK RÁ 2200 FORINT BŰNTETÉST! -AMIÉRT LEVELÉT ILLETÉK NÉLKŰL ADTA BE.
2010. szept. 17. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg így volt ahogy leírtad ,én már azon sem lepődnék meg,ez M.ország,itt már ez is elképzelhető.
2010. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem egy "sima" kérelem (pl: javítassák meg az eltört átereszt az utcánkban), hanem fizetési kötelezettség eltörlésének kérelme, adóügyi dolog. Az ilyenekért illetéket kell fizetni (pont 2200 forintot) Ha mérséklést, fizetési halasztást, részletfizetést kért volna, akkor is illetékkel kell kérelmezni. Ráadásul semmi biztosíték arra, hogy megkapja.

Mondjuk az ügyintéző megtehette volna, hogy visszaír apukádnak, hogy a kérelmét 2200 forintos illeték megfizetése mellett teheti meg.

2010. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megtehette volna mert 4 házra lakik az önkormányzattól. De szerintem amikor megírta a választ az ügyintéző, akkor a világon semmi sem játszódott le benne. Az meg főleg nem, hogy itt van egy ember 2 évvel a nyugdíj előtt, egyedűl álló, nem kap munkát-kap 28 ezer forintot, amiből nem tudja befizetni a kommunális adót sem és amiért kérni mert még 2200 forint plusszköltséget is rávarrunk az adó fölött. Szerintem 10 emberből egy sem tudja/civil/, hogy ilyen kérésért illetéket kell fizetni.
2010. szept. 20. 13:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, ma bement Apu személyesen és elmondta a problémáját. Elengedték a büntetést legalább.
2010. szept. 20. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!