Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a szabadkőművesség? Ez...

Mi az a szabadkőművesség? Ez valami titkos társaság? Lehet a tagjának lenni?

Figyelt kérdés
Én nemrég hallottam erről,hogy ilyenek alapították az USA-át,Benjamin Franklin is szabadkőműves volt. Be lehet közéjük kerülni?
2010. dec. 26. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Parancsolj:

[link]

2010. dec. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Bűnbanda.
2010. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Munkanélküli kőművesek titkos társasága...minek akarsz bekerülni?
2010. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Nehezetekre esne kicsit kutakodni a történelemben, mielőtt baromságokat írtok?
2010. dec. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Hosszabb téma ez annál, mint amit itt le lehet írni...

Szabadkőművesek, Illuminátusok, 1776, Adam Weishaupt, összeesküvés...

Tessék olvasni.

Hogy valaki miért akar belépni eg titkos társaságba, amiről nehéz biztosat tudni, azt nem értem. Én nem lépnék be, de hát mindegy. Jehova tanúi is vannak, és még egy csomó mindenféle "gittegylet"...

2010. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy titkos "társaság" ami évszázadok óta működik. Igazából nem érdekelnek egyáltalán, de az biztos az összeesküvés elméleteket velük kapcsolatba hozzák 50%-ban össze.

Állítólag nem csinálnak semmi olyat ami ártana másoknak.

De ha semmi rosszat nem csinálnak akkor minek kell titkolózni??? Ez az egy amit nem értek bennük.


Nem érdemes velük foglalkozni csak egy csomó hülyeségre találnál velük kapcsolatban a neten. Illetve csak azt találod meg róluk információknak amit ők jóváhagynak a Wikipédián is.

2010. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Esetleg alakítsuk meg közösen a Szabad MŰKÖVES egyesületet, és vállaljunk fel munkákat TITOKBAN... :)
2010. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
A SZABADKŐMŰVES -ek olyan építőipari dolgozók, akik szabadon szabhatják meg maguknak, hogy mennyi cementet tesznek bele e betonba meg ilyenek. Általában részegesek, mert ez is teljesen a szabad akaratukra van bízva. Ilyen csoportok építették pl a Parlamentet, vagy a Szépművészeti múzeumot. Az ilyen épületeknél az anyag változó minősége miatt gyakori az omlásveszély és ne számíts semmilyen szimmetriára sem.
2011. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!