Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Határozat kézbesités cim...

Határozat kézbesités cim ismeretlen?

Figyelt kérdés

Az lenen a kérdésem ha jól értelmezem a törvényt akkor a határozat nem tud jogerőre emelkedni ha a tértivevény ugy megy vissza a rendőrségre hogy a cim ismeretlen cimzett ismeretlen. Azt tudom hogy ha azzal küldik vissza hogy nem kereste akkor még jogerős lessz a határozat.

Valaki tud erröl valamit?


2011. jan. 3. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

ha ismeretlen a lakcím

akkor hirdetményi úton teszik közzé határozatot

és ugyanúgy jogerőssé válik

lásd alábbi törvényt

(80.§)

[link]

2011. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez közlekedési szabálysértés volt és ugy tudom erre az nem vonatkozik....
2011. jan. 3. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Joghatások csak a szabályszerű kézbesítéshez kapcsolódhatnak. A kézbesítés akkor szabályszerű, ha a hivatalos iratot a címzett vagy helyette a külön jogszabály szerint átvételre jogosult más személy, tértivevénnyel, jegyzőkönyvvel vagy határozatpéldánnyal igazoltan átvette. A hivatalos iratot a kézbesítés megkísérlésének napján szabályszerűen kézbesítettnek kell tekinteni, ha az irat átvételét, illetőleg a tértivevény aláírását a címzett megtagadta.


(3) A tértivevénnyel feladott hivatalos iratot a kézbesítés második megkísérlésének napját követő ötödik munkanapon - az ellenkező bizonyításáig - kézbesítettnek kell tekinteni, ha a kézbesítés azért volt eredménytelen, mert a hivatalos irat a szabálysértési hatósághoz, bírósághoz „nem kereste” jelzéssel érkezett vissza.


[link]


74 §


ez alapján megmenekültél

ez egy óriási joghézag....

2011. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem menekültem meg , olyan fura helyzet alakult ki hogy én közbe személyessen átvettem de az a szép az egészbe hogy ahova postázták onnan 10 nappal később viszajött ismeretlen cim el erre most 10 nappal később kipostázták megint a határozatott amit én már egyszer átvettem. Felhivtam a jardokat azt monták azt látják hogy 1 vissza ment ismeretlen cimmel de arrol nem veszéltek hogy én már átvettem személyessen. Nem egyszerü eset .

Csak kiváncsi voltam mivan ha akkor mondjuk én nem jelentkezem , én a rendőrnek ezt a cimet adtam meg de ő az álandóra küldte. Jó mi?

2011. jan. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!