Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjpénztár értesít ha...

A nyugdíjpénztár értesít ha pozitív a mérleg? És mi van ha nem veszem fel, akkor automatikusan az állami kasszába kerül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Így van. Állítólag jóvá írják az ottani számládon. Személy szerint azt nem értem, hogy ennek mi lesz a menete, mert a számla rendszert csak 2012-től akarják bevezetni és ott is csak jogosultságot akarják nyilvántartani.
2011. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pénztárad netes oldalán meg tudod nézni az egyenlegedet, én tegnap néztem (ING-nél vagyok), bár csak a teljes hozamot írja ki, azt írták, hogy a reálhozam kiszámításának és kifizetésének módja még mindig teljes homályban van, semmiféle eligazítást nem kaptak erre vonatkozóan.
2011. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én azt se tudom melyik pénztárnál vagyok, így örülnék ha nem kéne semmit csinálnom. Egyáltalán melyik pénztárnál lehet pozitív mérleg?
2011. jan. 4. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Tegnap kaptam értesítőt a pénztáramról, hogy nyilatkozzak, ha maradni akarok. Te is fogsz kapni, abból megtudhatod, melyik pénztárnál vagy. :)
2011. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha tudják melyik pénztárnál vagyk, miért nem küldenek egyszerre egy levelet, amiben a számlakivonat is benne van?
2011. jan. 4. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem már küldtek olyat, ami a novemberi egyenleg van, hogy segítsék a döntést, de hamarosan megküldik az éves záró egyenleget. (AEGON)
2011. jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nyugdíjvédelmi megbízott nyilatkozatai arról árulkodnak hogy szokjuk a gondolatot hogy addig fognak számolni amíg nemigen marad mit felvenni!Az egyéni számla meg átverés,mert milyen számla az ami mögött nincs pénz?A Fidesz,tervei szerint a nyugdírendszert önfenntartóvá akarja tenni,vagyis annyi nyugdíjat akar fizetni,amennyi az aktuálisan befolyt járadékból lehetséges,ez meg azt jelenti hogy a csökkenő befizetésekből az emelkedő számú nyugdíjasok kevesebb nyugdíjat kapnak majd.A lőtéri papírkutyát sem fogja érdekelni a pénz nélkül vezetett ál bankszámla,amit a Fidesz szerint szintén lehet örökölni!
2011. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Orbán: az állami nyugdíjalap nem fizethet több nyugdíjat, mint amennyit beszed


MTI

2011.01.13. 12:03

Erről beszéltem,ma már erről írnak a lapok,a fantom számlát meg meg sem tervezték!

2011. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!