Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állami, vagy magán nyugdíjpénz...

Állami, vagy magán nyugdíjpénztár? Te melyik mellett döntesz, és miért? Melyik a jobb, megbízhatóbb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 19:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Miért kérdés ez egyáltalán? Ki akarja elveszteni a nyugdíja háromnegyedét, miközben a semmire továbbra is fizeti önmaga (ha vállalkozó) vagy a munkáltatója a bruttó fizetés 24 %-ára rúgó nyugdíjjárulékot. A bruttó fizetés 10 %-át kitevő egyéni nyugdíjjárulék, ami ezentúl a magánnyugdíjpénztárba menne, nem pótolja a kieső 75 %-os állami nyugdíjrészt.
2010. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Az a baj, hogy egy olyan szakértőt se tudok, aki objektív véleményt mondana erről. Ugyanígy a média is össze-vissza beszél. Vagy az van, hogy amit a Fidesz csinál, az minden szar, vagy az, hogy amit a Fidesz csinál, minden jó, szóval valamelyik nagy párt seggét szinte mindenki nyalja és mindenki a saját érdekei szerint űzi-fűzi a dolgokat.

Alaposan utána kell járni, mielőtt döntenénk, az biztos.

Viszont annyira nem aggódok, négy év múlva úgyis másik párt nyer, az meg majd megint oda pakol minket, ahova akar. :(

2010. nov. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Magán, mert még mindig több, mint amit az állam garantálni tud nekem.
2010. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Egyelőre kivárok, hiszen az Alkotmányba és a nemzetközi jogokba ütközik a Fidesz önkényes döntése, és már csak azért sem akarom hagyni magamat zsarolni a bandzsa Gyuri meg a kapafogú liba által. Nem akarok lemondani a magánnyugdíj előnyeiről, és pénzt adni nekik arra, hogy ebből is a gazdagokat finanszírozzák. Inkább maradnék a magánnyugdíj pénztárnál.
2010. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, h ha nem nyilatkozol, akkor automatikusan átraknak állami nyugdíjpénztároz
2010. nov. 30. 19:58
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

bár mnyp tag vagyok,párezer fornti csak az eddigi befizetésem,pályakezdő vagyok


de most betelt a pohár,eddig próbáltam az országban maradni,kevesebb fizuval megelégedni,de nem...irány külföld...mérnök vagyok,de ennél még kint a szobalányok is többet keresnek...

szüleim nyugdij előtt vannak 2-3 évvel...nekik még nem tudom mit javasolok,rám fognak hallgatni...

de az nyugtat,hogy kintről fogom tudni őket támogatni itt akármi lesz...

23/N

2010. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Önző vagy, vagy csapatjátékos. Döntsd el: Eddig mindig a következő nemzedék finanszírozta az előző nyugdíját, bízva abban, hogy az övét is fogják majd. A magánnyugdíj rendszer bevezetésével már mindenki a saját nyugdíjának egy részét finanszírozza, de ez az összeg kiesik a nyugdíjrendszerből, így egy nemzedék "kimarad", az államkassza pedig üres.

Ha viszont a magánban maradsz, a nyugdíjad "magán" részréről szabadon rendelkezhetsz, bárki örökölheti halálod esetén, és akár eltartási szerződést is köthetsz rá.

2010. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"én úgy tudom, h ha nem nyilatkozol, akkor automatikusan átraknak állami nyugdíjpénztároz"


most így áll a fáma, és ha meg maradni akarnál, akkor ahhoz külön személyesen kell befáradnod ügyet intézni, hogy ezzel is minél jobban arra ösztökéljék az embereket, hogy adják oda a nyugdíjszámlájukon lévő pénzt.


Amúgy még lesz ebből csörte, szóval egyelőre semmit nem lehet mondani, majd meglátjuk.

2010. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
állami
2010. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Számomra nem kérdés, hogy az a jobb, ha maradok a magánpénztárban.

1. Nekem még sok évem van nyugdíjig, addig még sok dolog változhat ebben a kérdésben.

2. Az állami nyugdíj olyan, mint a tombola, megveszed a tombolajegyet, ezzel jogosultságot szerzel arra, hogy nyerhetsz valamit, megnyerheted a fődíjat is, de ha megbundázzák a játékot, akkor semmit nem kapsz, hiába vettél akárhány jegyet.


Tájékozódási lehetőségek:

- PSZÁF

- az egyes pénztárak saját weboldalai (nyilvánosak a szabályzatok és minden információ a hozamokkal együtt, nem lehetnek hamis adataik a PSZÁF miatt, dolgoztam pénztárnál)

- nyugdijam.info - és innen a többi


Plusz 2 érdekesség:

- A Fidesz választások előtt még a nyugdíjak és nyugdíjpénztárak megvédéséről kampányolt, most meg pont az ellenkezőjéről beszélnek. Ez pedig köpönyegforgatás és nagyon távol áll az őszinteségtől, én pedig olyanoknak nem tudok hinni, akik nem őszinték. Azt nem mondhatják, hogy nem tudták, mi van, mert végig ott voltak a Parlamentben mint ellenzék, ezt az adut csak az a 2 párt mondhatná, akik frissen kerültek be, de a Fidesznek pontosan kellett ismernie mindent.

- Matolcsy úgy mond véleményt és ítéletet, hogy: 1. őt az asszony léptette be (vagyis papucs), 2. neki nem volt kötelező belépnie, 3. már az előző kormány idején kiléphetett volna, ha akar, miért nem tette...

2010. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!