Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2011-ben automatikusan jár a...

2011-ben automatikusan jár a bérpótló juttatás az eddigi RÁT-osoknak?

Figyelt kérdés

Az egyik helyen azt írják, hogy 2011-ben legalább 30 nap munkaviszonnyal kell rendelkeznie annak, aki a rákövetkező évben, 2012-ben bármilyen ellátásban szeretne részesülni. De ez kiváltható 6 hónapos képzéssel.

A másik helyen viszont nem írják, hogy csak 2012-től él ez, a szerint már idén sem kap az pénzt, aki tavaly nem dolgozott legalább 30 napot.


Kérem írja meg valaki, hogy hogyan működik ez? 2010-ben nem volt munkaviszonyom.

Köszönöm a segítséget.


2011. jan. 5. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem volt munkaviszonyod akkor nem kaphatod.
2011. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És a TB-m is visszamondják (vagy már visszamondták)?

Egészségileg nincs minden rendben, pénteken kell (időpontra) orvoshoz mennem. Az egészségi állapotom miatt nem találtam munkát, ezért is kell orvoshoz mennem. Valószínűleg a kórházba is be kell feküdnöm.

Szerencsére rokkant nem vagyok, csak eléggé szűkek a munkalehetőségeim az egészségi állapotom miatt.

TB-m legalább még van? Fontos lenne nagyon ez az orvosi vizsgálat.

2011. jan. 5. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Idén még nem vizsgálják, hogy dolgozott-e 2010-ben legalább 30 napot a BPJ-t igénylő.

Ha eddig kaptad a RÁTot, most automatikusan megkapod a BPJ-t.

2011-ben kell legalább 30 munkanapodnak lennie, hogy 2012-ben kapd a BPJ-t.

[link] juttatás

Természetesen a TBd is él.

2011. jan. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És itt a törvény is:

33. § (1) Az Szt. a következő 140/A. §-sal egészül ki:

(2) Azon személy esetében, akinek a rendelkezésre állási támogatásra való jogosultsága 2010. december 31-én fennáll, 2011. január 1-jétől a bérpótló juttatásra vonatkozó rendelkezéseket az aktív korúak ellátására való jogosultság felülvizsgálata nélkül alkalmazni kell. A bérpótló juttatásra való jogosultságról a (3) bekezdés a) pontja szerinti felülvizsgálat alkalmával vagy - ha az korábban esedékes - a 25. § (5) vagy (6) bekezdése szerinti felülvizsgálat alkalmával kell határozatot hozni.


(3) Arra a bérpótló juttatásra jogosult személyre tekintettel, akinek a rendelkezésre állási támogatásra való jogosultsága 2010. december 31-én fennáll


a) az aktív korúak ellátására való jogosultság felülvizsgálatát a rendelkezésre állási támogatásra való jogosultság időtartamának figyelembe vételével, és a 2010. december 31-én hatályos 25. § (4) bekezdése szerinti időpontban, de legkésőbb 2011. április 30-áig,


b) a bérpótló juttatásra való jogosultság 25. § (4) bekezdés b) pontja szerinti felülvizsgálatát a bérpótló juttatásra való jogosultságot megállapító határozat jogerőre emelkedésétől számított egy év elteltével

kell elvégezni

2010. évi CLXXI. törvény


egyes szociális, gyermekvédelmi, családtámogatási, fogyatékosságügyi és foglalkoztatási tárgyú törvények módosításáról

2011. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!