Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha passzív táppénzen voltam...

Ha passzív táppénzen voltam akkor kb mikor számíthatok pénzre? A volt munkahelyem nem tb kifizetőhely.

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nov. 10-től dec. 23-ig voltam passzív táppénzen. Még nem kaptam táppénzt!

Nekem sem volt a volt munkahelyem TB kifizető hely. két részletben adtam le a papírokat, az első adag nov. 10-től 30-ig volt, a másik dec. 1-től 23-ig. A múlt héten azt mondták, ha minden jól megy febr. 2-án utalják az első részt. Jó mi? Az, hogy esetleg miből élsz a kutyát nem érdekli. De még fogom őket hívni, mert ezt sem mondták biztosra, a következő rész meg még ki tudja mikor jön.

2009. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Meg tudod mondani h hol érdeklődjek az ügyem iránt?

Tényleg felháborító h nem érdekli őket h az ember miből él addig.

Babát várok lassan vásárolni is kéne neki.

2009. jan. 28. 21:06
 3/7 anonim válasza:
100%
Először a (volt) munkahelyedet kéne megkérdezni, mikor adták le/be/fel a táppénzes papírodat. Onnantól számított kb 30 napon belül meg kell érkeznie a pénznek. A területileg illetékes MEP-et meg lehet kérdezni hol tart az ügy, biztos segítenek.
2009. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hozzád területileg illetékes MEP-nél (Megyei Egészségbiztosítási Pénztár) tudsz érdeklődni. Nálunk (megyeszékhely város) nekem a 25. hívásom lett sikeres, vagy nem vette fel senki a telefont, vagy foglalt volt, és miután foglalt volt és rögtön kicsengett még akkor sem vették fel. Mikortól voltál és meddig táppénzen?
2009. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de sokára. Ahogy lényegében elottem is írták,abszolút nem érdekli oket, mit eszel, stb.A legjobb megoldás, ha folyamatosan hívogatod oket, ne hagyd magad, majd megunják! Sajnos nekem is mindíg ezt kell játszani veluk! MEP-nél érdeklodj, ha kell egy nap 20x hívd oket!!!!
2009. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Én 2008ban a januárt és februárt együtt kaptam meg...Áprilisban:(

Onnantól havonta küldték.

2009. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: ha ilyen sokáig voltál táppénzen az nem passzív táppénz volt. Az max. 45 nap most, és akkor jár, ha elveszíted a munkádat. Ez egy kicsit más, mint a rendes táppénz.
2009. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!