Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Passzív betegállomány alatt...

Passzív betegállomány alatt kirúghatja a dolgozót a munkáltató?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom,nem.
2011. jan. 13. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy tudom, hogy passzív táppénzre az mehet, akinek már megszűnt a munkaviszonya, tehát nincs értelme kirúgásól beszélni passzív táppénz alatt.
2011. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

első válasz a helyes!

"Passzív" táppénz csak már megszünt munkaviszony (ami egyben a biztosítási jogviszony megszűnésével jár együtt) esetén érvényesíthető, az alábbiak szerint:


Méltányosság a passzív jogon igénybe vett táppénz esetén.

Abban az esetben, ha a beteg a biztosítási jogviszonya megszűnését követő első, második illetve harmadik napon válik keresőképtelenné, akkor ún. „passzív jogon” legfeljebb 30 napon át részesülhet táppénzben. Amennyiben keresőképessége ezen időszak alatt még nem állt helyre, méltányossági jogcímen kérelmezhető az egészségbiztosítási pénztártól a táppénz folyósításának a biztosítási jogviszony megszűnését követő időtartamra való megállapítása. E táppénz megállapítása a regionális egészségbiztosítási pénztár ellenőrző főorvosának javaslatára engedélyezhető.

[link]


Passzív táppénz maximum 30 naptári napra jár, amennyiben a -->munkaviszony megszűnését követő<--- 3 naptári napon belül kiírja az orvos keresőképtelennek.

[link]


[link]

2011. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
ha a PASSZÍV táppénzre jogosult, ill. kap, akkor már "ki van rúgva"
2011. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat,akkor én értettem valamit rosszul.

Tehát páromról van szó,aki egy közhasznú társaságnál dolgozik 2009.eleje óta.

2010.október 13án teljesen lerobbant,azóta van betegállományban.15 napig a cég fizette,utána az OEP.Azt írták hivatalosan,hogy a táppénz 2011.novemberig jár neki.

A munkahelyén viszont most bejelentették,hogy menjen be a kilépőpapírjaiért.

2011. jan. 13. 18:32
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem rúghatják ki! Lehet, hogy azzal akarnak trükközni, hogy aláíratnak vele egy közös megegyezést. Semmit ne írjon alá!!!
2011. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
attól függ milyen feltételekkel alkalmazták, a Munkaszerződés meghatározott időtartalomra szól-e, vagy meghatározatlanra. A meghatározott időtartamra szóló szerződés esetén, ha lejárt a szerződés időtartalma, a táppénzen levő dolgozónak NEM kötelesek a szerződését megújítani. Ez esetben jogos lehet a felmondás. (Természetesen a még ki nem vett, részarányosan járó szabadságot pénzben kell a vállatlatnak megváltani, kifizetni)
2011. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Viszont akkor már nem felmondásról van szó, hanem egyszerűen lejár a szerződése.
2011. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

fenti válaszok mind helyesek

(egy jogász)

2011. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A szabadságot nem váltják meg azzal,hogy a cég nem köteles ezt kifizetni.Ki sem adták,azzal hitegették a melósokat,hogy év végén kifizetik.

A történet:2010.október 13.óta van táppénzem a párom.Az OEP írásbeli tájékoztatása szerint 2011.november 4-ig jár neki,de most leszázalékolása folyamatban van.

Október 28-ig,15 napig a cég fizette a betegállományt,ez rendben is volt eddig,utána az OEP fizeti.Ezután minden 2 hétben,ahogy a körzeti orvostól megkaptam a táppénzes papírt,magam vittem be még aznap a cég gazdaságisának.

Decemberig egy forint jövedelmet nem kapott novemberre.Felhívtam a gazdaságist,közölte,utánanéz.Eltelt pár nap,semmi.Újabb telefon,gazdaságis a könyvelőhöz irányított.Könyvelő hölgy közölte,egy darab táppénzpapírt nem kapott meg a gazdaságistól.Telefonmegint gazdaságisnak,megkérdeztem,miért nem küldött még el a könyvelőnek egyetlen papírt sem.Az úr ordítva közölte,sem ideje,sem kedve a mi ügyünkben Pasarétről Újpestre rohangálni,nem a csicskásunk,nem fog borítékban pénzt küldeni,menjek az OEP-hez és őt hagyjam békén.

December 8-án bementünk az OEP-hez,oda november eleje óta egyetlen papírt sem küldött be a cég,ott voltunk decemberre egy fillér nélkül.

Mondták,hogy leadhatjuk ott a táppénzes papírt,de írjuk le ott helyben,miért is szeretnénk ezt.

Leírtam,és azt is hozzátettük,ami az igazság,hogy a párom napi 16 órákat dolgozott,(jelenléti ív meg semmi nem volt),ez nagyban közrejátszott jelenlegi állapotának,betegségének kialakulásában.

Rendesen be is hordtam a papírokat,ezzel nem is volt semmi gond.

A napokban felhívott a párom főnöke,tajtékozva közölte,köszöni,hogy feljelentettük az OEP-nél,és a párom mehet a kilépőpapírjaiért.

Pedig nem feljelentettük,de le kellett írni,mi történt és miért kérjük az OEP-et arra,hogy közvetlenül nekik vihessük be a papírokat.Azt mondta,menjek be,írjak alá valami papírt,és mehetek Isten hírével.Párom pszichiátriai beteg,nem tudja az ügyeit intézni.

Kérte továbbá a főnöke,hogy vigyek be minden leletet,nem tudom,minek kell nekik,semmi közük hozzá.

Kirúghatják így?

2011. jan. 13. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Fővárosi Munkaügyi Bíróság

Cím: 1027 Budapest, Gyorskocsi u.52.

Postacím: 1255 Budapest, Pf. 2.

Telefon: 1/393-5400


A kezelőirodák ügyfélfogadási rendje: h-k-cs-p 8:15-11:00

szerda 8:15 - 15:30

[link]


Panasznapi ügyintézés: A kezelőirodán ügyfélfogadási időben van lehetőség panaszbeadványok benyújtására

S.O.S. ide nyújtsátok be ügyfélfogadási időben (nem árt előbb telefonon időpontot egyeztetni!) a fentebb említett dokumentumokat (a munkáltatónak, még véletlenül sem adjátok ki az orvosi leleteket! semmi közük hozzá!

...és semmit NE írjatok alá!!)


(Munkajogászt azért nem ajánlok, mert az min. 6 -12 ezer Ft-os kiadást jelentene...)

2011. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!