Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kórházi dolgozók hány évente...

Kórházi dolgozók hány évente kaphatnak munkaruhát? Milyen minőségben és mennyit? Amit 4 évvel ezelőtt kaptam régi dolgozó után agyon mosott és foltozott, a raktárból is hasonlót kapunk cserére. Saját kölségből vesszük.

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 08:15
 1/2 anonim válasza:
100%
Helytelen. Bár törvény nincs rá, de kötelező lenne biztosítani megfelelő minőségű munkaruhát, egyes kórházakban még a tisztítást is elvégzik (nem csak magánklinikákon!). Fogjatok össze, és tegyétek szóvá! Amúgy, sok nagyvállatnak szállítunk munkaruhát, és ott évente 2-3 váltást biztosítanak, kevésbbé "piszkolódóbb" körülmények között is! (mert hiába kell tiszta legyen egy kórház, az a munkaruhák tisztaságán is múlik)
2009. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Eü-i dolgozó vagyok másfél éve, akkor kaptam 'kölcsönruhát' (tehát később el kell számolnom vele) de azóta is az van. Persze ha nem vettem volna !magamnak! !saját pénzből! !sajátot! Mert otthonról van fehér pólóm, kínaiból tréningnadrágom, meleg felsőm. Annyit tudok mondani, amit ők is tesznek: oldd meg!!! Ez a magyar valóság!
2009. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!