Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkozol, azon hogy...

Miért csodálkozol, azon hogy a magyarok nem akarnak annyit dolgozni és olyan minőségben, mint pld a svájciak? „ kispénz kis foci, kispénz kis munka”

Figyelt kérdés
Sokszor, ha valaki megcsinálja rendesen a munkáját, akkor annyi nem jön ki, hogy az aznapot túlélje! Nem éri meg dolgozni, főleg meg jól dolgozni!
2010. aug. 29. 18:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Hányszor kezdtem már én is munkába úgy, hogy tudtam előre, hogy gyengécske lesz!

De nincs mit tenni, vagy alkalmazkodom a piaci árakhoz, és azzal a kialakult minőség „ hiányához” vagy éhen halok!

2010. aug. 29. 18:46
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Ez mentalitás kérdése. Én kevés pénzért sem vagyok képes rosszul dolgozni, akkor inkább nem vállalom el.

Amit elvállalok, azt tökéletesen akarom megcsinálni.

2010. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

""Ez mentalitás kérdése. Én kevés pénzért sem vagyok képes rosszul dolgozni, akkor inkább nem vállalom el.

Amit elvállalok, azt tökéletesen akarom megcsinálni.



Akkor te valami különleges munkát végzel, amiben nem sok a konkurencia. Én is szeretném jól megcsinálni, de akkor a napi rezsim nem jön ki! És ez nem egy egy kivétel, hanem ez az általános.

2010. aug. 29. 18:48
 4/16 A kérdező kommentje:

Jahh!


Szerencse hogy felétek annyi a munka hogy válogathatsz!

Felénk meg vagy megcsinálod azt ami van, és annyiért, vagy éhenhalsz!

2010. aug. 29. 18:51
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Sok magyar csak a kifogásokat keresi. Ez is az. A szemetelés, a közlekedési morál, és az egymással való viselkedés nem pénz kérdése, mégis arra is az a válasz, hogy "ha majd minket is megfizetnek"...


A hal is a fejétől bűzlik.

2010. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kifogás?


Az az egyetlen kifogásom, hogy ha olyan munkát végeznék ami még nekem is tetszik, akkor többe lenne a munka mint amit kapok érte!


Ez nem elég kifogás?

2010. aug. 29. 19:13
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
A magyarok nagyon is jól dolgoznak,ennyi pénzért is.Egész nyáron diákmunkán voltam egy gyárban és mindenki lelkiismeretesen végezte a munkáját,pedig csak 60ezret kapnak!
2010. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Csak hogy nekik nincs rezsijük!

Én meg ha vállalok valamit akkor sokszor az üzemanyagot alig akarják kifizetni. Azt hiszik hogy a kiszállási díj az olyan úri luxus. Addig nem is volt baj amíg sokkal több volt a munka és megoszlott. De ma már olyan kevés hogy el kell kérni.

2010. aug. 29. 19:54
 9/16 anonim ***** válasza:

Én nem csodálkozom. Nemrég voltam Svájcban,Sok magyar ott éhen halna azzal a mentalitással, ami itthon létezik.

A gond a hozzáállással van. Volt idő, mikor napi egy tányér bablevesért, sokat, és jól dolgoztak az emberek. Példa a Kossuth híd építése.

2010. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Aki kiszállási díjat kér, azzal szóba sem állok.Ha egy munkát elvégeztetek, természetes, hogy mindent fizetek, a szállítást, útiköltséget, meg minden egyebet.

De, hogy te munkát keresel, és azért kijössz megnézni a feladatot, és én azért fizessek? Na ne haragudj...

Volt egy Pc szervizes, aki azért, hogy belenéz a gépbe 6000 Ft-ot akart kérni. Sokan túlzásba esnek e kis hazában.

2010. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!