Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e jogom Magyarországon...

Van-e jogom Magyarországon lecsatlakozni a lakhelyemen illetékes villamosenergia és hőszolgáltatói hálózatról azonnal és véglegesen?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel az alábbiakat: Külvárosban, jómódú polgárként újépítésű házamba geotermikus energiákat kihasználó elemeket építtetek be, valamint a kertemben vagy háztetőmön napkollektort szereltetek. Tegyük fel hogy az időjárási és fekvési körülmények kedvezőek, elő tudom állítani a háztartásom számára szükséges villamosáramot és fel tudom fűteni a lakást a szükséges hőmérsékletre, mindezt külső segítség nélkül. Megtehetem ezt Magyarországon? Vagy ehhez sincs jogom és életem végéig a közművek rabszolgája kell hogy legyek?
2011. jan. 7. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted. Semmilyen törvény nem kötelez,hogy bármelyik energiaszolgáltatóval szerződést kössél.
2011. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
megteheted... más kérdés, hogy előbb utóbb meg fognak adóztatni. (ilyen szemét országban élünk)
2011. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles egyiket sem beköttetni. Van ahol nincs is, van ahonnan épp a szolgáltató köti ki nemfizetés miatt. A víz kényes kérdés, ott nagyon jó vízminőségű kutat kell csináltatni, a csatornánál a környezetterhelési díjra kell figyelni (és számlával elszállíttatni a trutyit). A megvalósításhoz sok sikert, de szerintem fizikailag lehetetlen a teljes elszakadás.
2011. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

"adóztatni. (ilyen szemét országban élünk)"


Butaságot mondasz! Ami a földben van az az államé, minden országban, és a légtér is az államé! Az nem úgy van hogy lefúrok amennyire csak akarok, mert a vízbázis is az ország vagyona.És nem úgy van hogy felfelé is építhetek a végtelenségig.És ez minden országban így van!

2011. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az energia szolgáltatókról minden további következmény nélkül leválhatsz.

De, a közüzemi, (szemétszállítás, kommunális adó, ingatlanadó, továbbra is terhelni fog. erről nem tudsz leválni)

az ivóvíz és csatorna szolgáltatásokról való leválás esetén számíthatsz min. kb. 1 milla kiadásra (saját fúrású kút engedélyezésének eljárási illetéke, a kútfúrás ENGEDÉLLYEL rendelkező kisiparos által történő kivitelezése, SZABÁLYOS építési engedéllyel történő ülepítő/derítő megépítése, rendszeres szippantási költség, környezetterhelési adó stb. nyalánkságok)

2011. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lecsatlakozni lecsatlakozhatsz, tudtommal nem kötelező a szolgáltatást igénybe venni. Viszont ha napkollektort építesz, ahhoz engedély kell, hogy biztonságos-e, nem fog-e kigyulladni a ház, nem fogja-e agyoncsapni a szomszédot az áram stb. És ki az, aki ebben a kérdésben - mint szakmailag illetékes - dönteni fog? Hát az áramszolgáltató... :P Nézz utána!
2011. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A napkollektornak ugyan mi köze van az áramhoz? :) Az nem áramot termel, hanem hőt...
2011. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, vannak, akiknél nincs áram pl.....őket sem kötelezi senki...
2011. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jogod van lecsatlakozni, csak villamos energiát bizonyos kilowattig szabad csak előállítani. De szerintem ezt a kutya sem ellenőrzi, sőt remélem meg is szüntetik mert ez egy elavult kádártörvény, ami azért lett megalkotva mert akkor még az áramszolgáltató az állam volt. Bár ha jobban belegondolok, talán már el is törölték, hisz sokan maguknak állítják elő.
2011. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
amerikában az olaj ami magánterületen van pl.nem az államé,ha van elég pénzed akkor fúrathatsz kutat,csinálsz egy szerződést és tied az olaj
2011. jan. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!