Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor évül el? 2007-ben...

Mikor évül el? 2007-ben pénzbüntetésre ítéltek. Nem fizettem meg, ezért 11 hónap szabadságvesztésre változott. Sikeresen külföldre menekültem. Mennyi ideig kell még várnom, hogy nyugodtan beléphessek Magyarországra? Azaz mikor évül el véglegesen?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén öt év az elévülési idő
2009. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
OK, az 5 évet tudom, de mikortól számít? Mi az abszolút elévülési idő? Ha pl. keresnek, akkor újraindul az 5 év? Mi az az idő, ami után már nem is keresnek, nem vagyok rajta körözési listán?
2009. ápr. 3. 14:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó felszólítás óta eltelt 5 év. Ha 4 év 11 hónap és 29 után kapsz egy felszólítást újraindul az 5 év.
2009. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Abszolút elévülés nincs?
2009. ápr. 4. 07:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs! Inkább rohadj meg, hogy nem fizetted ki a bírságot! Remélem elkapnak Te köcsög...
2009. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudnak elkapani, mert nem vagyok az országban, s beutazásom esetén pedig nem-magyar útiokmányomat használnám, ahol még a nevem se teljesen ugyanaz. Nemzetközi körözést meg nem adnak ki ilyen apró esetekben.
2009. ápr. 13. 09:01
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Inkább sose tedd be a lábadat az országba... Jobban járunk!

Különben elég gyáva vagy, hogy menekülsz :)

2009. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Miért lennék gyáva??? Egyszerúen nem akartam egy igazságtalan ítéletnek alávetni magamat.
2009. ápr. 18. 08:12
 9/9 Babik istván válasza:
Na mi lett a dolog vége?
2017. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!