Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki az aki számára komolyan...

Ki az aki számára komolyan zavaró az a tény, hogy egyes iszlám országban halálbüntetés jár gyilkosságért, nemi erőszakért, fegyveres rablásért vagy drogcsempészetért?

Figyelt kérdés
A nemzetközi jogvédőszervezeteket sokszor hallom aggódni ezek miatt, de ez konkrétan miért baj? Akik ezeket a bűnöket követik el, azok halált érdemelnek?
2011. jan. 9. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__143..


A kérdezőt biztos zavarja, hogy a bűnösök elnyerik méltó jutalmukat. Engem nem zavar. Aki ilyeket csinál, azt le kell gyilkolni.

2011. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

alapvetően vannak sokan, akik a halálbüntetést ellenzik.

De az iszlám országokkal általában nem az itt felsoroltak a problémájuk, hanem hogy sok másért is megölhetnek, ha úgy találják, hogy Allah üdvére halált érdemelsz, ami elég durva.

2011. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is egyetértek ilyen esetben a halálbüntetéssel. Vagyis, azért egy feltétellel: egyértelmű nyomozás, és ezer százalékig biztos bizonyíték legyen.


Sajnos volt már tévedés, és halálbüntetésnél nincs már elnézés. De ha tényleg az adott "ember" volt, akkor hajrá. Az se baj, ha fáj neki. Megérdemli.

2011. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk drogcsempészésért,és fegyveres rablásért(ha nem sérül meg senki)kicsit tulzás.Am nem zavar tthon is lehetne hasonlóan szankcionálni ezeket a bűncselekmémnyeket.
2011. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem az zavaró, hogy így büntetik azt, aki ilyet követett el. Bár már ez is határeset, mert mitől lenne bármelyik embernek joga ahhoz, hogy egy másik ember életéről döntsön? Az, hogy a másik valószínűleg elkövetett valamit, ami nekünk nem tetszik, még nem jogosít fel erre. De nem ez a fő baj.


Hanem az, hogy soha nem lehetsz 100%-ig biztos abban, hogy az illető nem ártatlan. Vállalod, hogy esetleg három ártatlant is megölsz, mire megtalálod a bűnöst??

2011. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem baj. Ahol ezekért nem jár halál azoknak az országoknak lelki toprongy a kormányuk.
2011. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Hanem az, hogy soha nem lehetsz 100%-ig biztos abban, hogy az illető nem ártatlan."


Mért kéne ebben biztosnak lenni. Ha csak gyanú merül fel kivégezni.

2011. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Én ellenzem, mert tényleg kivégeztek már néhány embert ártatlanul. Fegyveres rablásért kicsit túlzás. Drogcsempészetért én nem adnék halálbüntetést, szerintem ezek nincsenek arányban. Ha ebbe az irányba megy tovább a közvélemény, lassan visszatérünk a középkorba, ahol levágták a tolvajok kezét. Én inkább nem jelenteném a lopást, mert nekem nagyobb lenne a lelkiismeret furdalásom.
2011. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kerdezo, gondolom valami jogvedo demokrata vagy, aki elakarja torolni a halalbuntetest ezekben a "barbar" orszagokban.

De az nem zavar, hogy az USA sok allamaban is halabuntetes van?


Egyebkent orulok,

hogy ezekben az iszlam orszagokban vannak kivegzesek eroszakoloknak es drogkereskedoknek.

2011. jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jaj tevedtem kerdezo. Te nem csak a halalbuntesrol beszelsz.


Utolso voltam

2011. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!