Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halálbüntetés: ellene vagy...

Halálbüntetés: ellene vagy mellette?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 20:30
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
40%
Ellene.
2011. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
néhány mondatos indoklást szívesen vennék
2011. ápr. 30. 20:33
 3/59 Dymo ***** válasza:
67%
mellette! lehet nincs visszatartó ereje,de megtisztítja a társadalmat
2011. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
20%

ellene


Politikai célokra lehetne használni, megvan az esélye az ártatlanul kivégzésre.


Fel kéne fogni, hogy a halál egy olyan dolog, amit nem lehet visszacsinálni!


És igen, annak a pedofilnak sem adnék halálbüntetést, aki megerőszakolta, megölte, megint megerőszakolta, végül megette az 5 éves kislányomat, a 7 éves kislányom szeme láttára.(Természetesen csak példa)

2011. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
70%

Mellette.Én nem hiszek azokban a rögeszmékben,hogy mi van ha rossz a bizonyíték ,nem mehetünk biztosra stb.

De!Biztosra tudunk menni.2 rab ül egy cellában egy éjszaka az egyik tele van szurkálva a másiknak kutya baja.

Na ki lehetett a tettes?Gyilkosságért gyilkosság.

Ez csak egy példa.Még számtalan példát tudnék felhozni.

Arról nem is beszélve,hogy ha kivégeznek valakit mondjuk pitibb ügyekért(nem gyilkosság hanem pl erőszakolás)akkor már van egy visszatartó ereje a dolognak.

2011. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
29%
Mindenkinek joga van az élethez.
2011. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
36%
ellene, mert akkor nem szenved semmit. Viszont akkor kapjon több büntetést, pl. aki gyilkolt az ne csak 15 évet kapjon csak, miközben egy sima sikkasztó vagy akárki is van hogy annyit kap, mikor az közel nem olyan súlyos bűn
2011. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
51%
Ellene, előttem már jól leírták, hogy miért. Meg az is lehet, hogy ártatlant ölnek meg, akinek nincs sok köze a bűnhöz. És ha börtönbe van, úgy legalább még van esély.
2011. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
83%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:42


Azért én kíváncsi lennék,hogy mi lenne az első,a második,és a harmadik gondolatod az elkövető büntetéséről ha az általad szemléltetett kiváló példa megtörténne.



A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:42


Igen.Csak annak a szerencsétlennek nem volt akit megöltek 3500 Ft-ért.

2011. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem hülyeség a halálbüntetés.

Ha visszatartó erőt akarunk gyakorolni, akkor nem szabad a halállal megváltani a bűnözőt, hanem el kell fogni és itt a földön kell számára megteremteni a poklot.


És így, ha még utólag ki is derülne, hogy ártatlan, akkor el lehetne engedni. Mondjuk azután, hogy megjárta a földi poklot, nem tudom mennyire lennének még emberi tulajdonságai...

2011. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!