Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor jogos a gázpisztoly...

Mikor jogos a gázpisztoly használata? Mi használat után a teendő?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki elkezd fenyegetni, vagy a pénzemet követeli de még nem ért hozzám használhatom? A többi kérdésem az, hogy ha esetleg úgy ítéltem, hogy jogosan használhatom meneküljek el, vagy hívjak rendőrt? És mivel vidékről járok be pestre és iskola előtt/után igen sokat mászkálok pesten baj, hogy ha ruha alatt tokba rejtve ott van nálam az iskolába is?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 10. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Na most azért ezt elemezzük már ki. Van viselési engedélyed?

Hol történik az eset otthon, vagy közterületen?

2011. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Használd aztán spuri. Gázpisztoly használata esetén - ha jól tudom - nincs bejelentési kötelezettség.
2011. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából még nincs fegyver se, de hamarosan veszek egy Röhm rg89-t Természetesen elintézem hozzá a viselésit is. Én helyszínként utcára, aluljáróra gondoltam.
2011. jan. 10. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor, ha egyébként az önvédelem jogos, semmi bajod nem eshet, !elvileg!

Ám a magyar joggyakorlat szeret mindent a nyakadba varrni. Szerintem, ha nincs tanú, jobb ha eltűnsz a helyszínről. :)

2011. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és igen, elvileg használhatnád szóbeli fenyegetés esetén is ha a támadás más módon nem hárítható el. És indokolható pl ijedtséggel, mert mondjuk jóval nagyobb nálad és kigyúrt, meg sebhelyes amiből arra következtethetsz, hogy a fenyegetését be is vátja. De mondjuk ha egy 40kilós csaj a rabló akkor még tettlegesség esetén sem túl előnyös használnod.
2011. jan. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na igen. A magyar jog elég cifra dolog. Lassan már attól is be vannak szarva, ha egy doboz fogpiszkálót tartasz magadnál. Szerintem lődd pofán aztán futás.
2011. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. jan. 10. 16:39
 8/10 escrogar ***** válasza:
100%
az önvédelmet betűre magold be. valóban, szóbeli fenyegetésre is lehet alkalmazni, HA az azonnali cselekvést helyez kilátásba. tehát ha valaki megy feléd, hogy "most agyonverlek", akkor hátralépés közben előveszed, kibiztosítod, ráduplázol, és spuri van. ha azt mondja, hogy "még megtalállak", akkor nem tehetsz semmit elvileg.
2011. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Védelem
2021. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Birtokvédelem.
2021. aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!