Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A poégárőrnek van igazoltatási...

A poégárőrnek van igazoltatási joga? Mert a vélemények megoszlanak amelyeket hallottam. Továbbá olvastam a 2006. évi LII. törvény 3. és 4. paragrafusát, melyek szerintem ellentmondanak egymásnak.

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 21:05
 1/3 anonim válasza:

Más az igazoltatás, és más a személyazonosság megállapítása.


Hogy egyszerűbb legyen, rugaszkodjunk el a polgárőrségtől.


A kalauz, ha pótdíjazásra kerül sor, felkérhet arra, hogy mutasd fel a személyazonosító igazolványodat jól látható módon, hogy az adataidat fel tudja írni. Nem vagy köteles átadni neki, de felmutatni igen. Ha a delikvens nem hajlandó erre, akkor igazoltatásra csak rendőr, vám és pénzügyőr, közterület felügyelő, és akár egy APEH os is megteheti. De! A felsoroltak közül csak a rendőrnek és a VPOP s nek van előállításra lehetősége. És egy plusz infó, az igazoltatás során megszerzett adatokat az igazoltató nem adhatja ki 3. személy részére, csak szabálysértési vagy bűncselekményi feljelentéshez, ill. bírósági határozat után adható ki 3. személy részére.


Fizikai visszatartást csak előállítás során lehet használni.


Tehát összegezve:

-Igazolvány felmutatásra felkérheted

-Vissza nem tarthatod, de követni követheted

-Be nem zárhatod, de elé állhatsz (nem nyúlhat hozzád, mert akkor már jogos önvédelem is szóba jöhet részedről.)

2011. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
NINCS !
2011. jan. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az elsőt.Egy 17 éves lány.
2011. jan. 14. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!