Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarorszagon elismerik a...

Magyarorszagon elismerik a nyerogepszenvedelybetegseget a birosagon?

Figyelt kérdés
segitsetek,ha nyerogepbetegvagyok es emiatt kovettem el buncselekmenyt,(nem eroszakost) akkor mire itel a birosag? gyogykezelesre,vagyugyanugybortonbemegyek? Segitseget kerek nem itelkezest,es kritikat elore is koszonom!!!
2011. jan. 17. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak a kóros elmeállapot esetén küldenek gyógykezelésre (bár az is börtön szerű), egyéb szenvedély alkoholizmus stb. nem számít (kivéve a kábítószer büncselekményeknél)

Mit csináltál, hogy biztos börtönbe mész? Nem kaphatsz pézbüntetést v. felfüggesztettet?

2011. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy szenvedélybeteg vagy, még beszámítható vagy, szabadon cselekedtél. Más kérdés, hogy esetleg majd kényszergyógykezelésre is utalnak a büntetés mellett. Ha "csak" loptál, és először, akkor esetleg megúszhatod a börtönt (felfüggesztettel).
2011. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
biztosan lecsuknanak mert 2 ev felfuggesztettem van es utana meg sikkasztottam a cegemtol mert nem adtak fizetest,ezert elvettem mert betelt a pohar,es ideznek a birosagra majusban,mert fel voltam jelentve,rendorseg jegyzokonyv,ujjlenyomat,stb.Ezert kerdeztem hogy elfogadjak-e es kuldenek-e kenyszergyogykezelesre a borton helyett. Vagy inkabb maradjak itt kint kulfoldon.
2011. jan. 17. 23:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Továbbra is nem, egyrészt nem vagy kórós elmeállapotú, és kényszergyógy csak erőszakos bcs-nél van. (egyébként sikkasztás + kóros elmeállapot szerintem ilyen nincs, és nem hinném hogy lenne rá példa)

Mint mondtam a kényszergyógykezelés is ugyanúgy zárt intézet csak nem kell dolgozni és hetente fogadhatsz látogatót + elvileg kiengednek ha meggyógyultál de ez az egész nálad nem opció.

Ha nem mész el kibocsátanak elfogató parancsot és ha csak nem Timbuktuban akarod tölteni az elkövetkezendő 10 évet meg is találnak és rögtön előzetesbe raknak és súlyosabb büntetést is fogsz kapni.

De mivel már van ebben gyakorlatod kérdezd meg az ügyvéded, de szerintem ő is ezt fogja mondani.

2011. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"kuldenek-e kenyszergyogykezelesre a borton helyett"


Az a böri MELLETT szokott menni, egészen pontosan pl. beutalnak az IMEI-be, ami egyesek szerint rosszabb, mint a börtön.


De "nyerőgépszenvedélyért" valószínűleg ez sem lesz, simán lecsuknak. Az előző válaszoló pedig jól írja, hogy elég kicsi az esélyed arra, hogy külföldön ki tudod bekkelni az elévülést. Pl. mert időnként újra elővehetik az ügyet és akkor megszakad (=elölről kezdődik) az elévülési idő.

2011. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor mit csinaljak? Hamis papirok es boldog elet itt kulfoldon? Vagy hamis szuletesi anyakonyvi? melyik jobb? ha hazamegyek az ugyved is elkerne vagy 1000000ft ot es meg a sok idegesseg...
2011. jan. 18. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy túrót kérne el annyit, egyébként is ha nem jelensz meg is lefolytathatják az eljárást és elítélhetnek, szóval ez sem a legjobb megoldás, szerintem kérj szakembertől segítséget, mi nem fogunk tudni segíteni.
2011. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!