Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Divat lett manapság kibújni a...

Divat lett manapság kibújni a járulékok fizetése alól. Ki csinálja jól, aki nem fizet, vagy aki becsületesen penget mint a katonatiszt?

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ez nézőpont kérdése.


én úgy vagyok vele, hogy fizetek, mert állampolgárként ez köteleségem, annak ellenére is, hogy pl. szakorvoshoz már mindíg magánrendelésre megyek, mert nincs időm 1,5-2 hónapot várni, hogy sorra kerüljek. (dec. elején kaptam január 26-ra időpontot reumatológiára, másnap elmentem egy magánrendelésre)


Az biztos, hogy ha így folyatatódnak tovább a dolgok akkor a rendszer záros határidőn belül teljesen meg fog feküdni, aztán írhatnak ki akárhány népszavazást ígyis-úgyis fizetős lesz az egész. Én anno többek között ezért is szavaztam a fizetős egészségügyre.

2009. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

A válasz: aki becsületesen fizet, az csinálja jól.


Magyarországon hosszú időre nyúlik vissza ez az egész "nem fizetek adót [sarcot]" dolog, az az igazság.


Egyetértek az előttem szólóval: amennyiben itthon a mentalitás ebből a szempontból nem változik meg, a nagy rendszerek sorban kezdenek el összedőlni, hosszabb-rövidebb időn belül.


A nyugdíjrendszer totálisan haldoklik (tudjuk, hogy mi a 3 millió nyugdíjas országa vagyunk), ráadásul a Ratkó-generáció is nemsokára eléri a nyugdíjkorhatárt. Az egészségügyről, felsőoktatásról, adórendszerről, szociális rendszerről ugyanezt el lehet mondani.

Tulajdonképpen a társadalom kisebb része tartja el a társadalom nagyobb részét....

2009. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Még egy kis kiegészítést szeretnék tenni: további nagy probléma, hogy nemcsak a rendszerek működnek abszolút pazarló, nem hatékony módon, hanem ehhez adódik hozzá az is, hogy az emberek elég nagy része nem fizet járulékokat (vagy nem annyit, mint amennyit kéne).

Az persze megint más kérdés, hogy miért nem fizet valaki megfelelően..... Több szempontból is lehet ezt a dolgot boncolgatni.

2009. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenki becsületesen fizetne akkor nem tartana itt az ország.Persze,ha az adók nem a csillagos eget nyaldosnák akkor talán kevesebb lenne a csaló is,és a 3.000.000 aktív dolgozóból nem lenne 1.900.000 minimál bérre bejelentve,meg több embert is alkalmaznának nem 1 emberrel végeztetnék 2 ember munkáját.Az egész rendszer meg sajnos a hozzáállás is katasztrófális.De aki becsületesen fizet az nyugodtan alszik én ezt mondom.
2009. febr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem aki becsuletesen fizeti az csinalja a legjobban , mert tudja fedni a fekete uzleteit , senki nem zaklatja ,hogy wan-e adossaga...

Es tobbet tud csorni:))))

2009. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
aki tud, az fizessen szerintem. van vállalkozó barátom, aki sokszázezret keres, mégis minimálbérre van bejelentve. ő tudja. de egy kezdő kft-nek, ha normálisan szeretne gyarapodni, ki kell használnia a kiskapukat, mert olyan magasak a járulékok, hogy az pofátlanság az állam részéről.
2011. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de egy kezdő kft-nek, ha normálisan szeretne gyarapodni, ki kell használnia a kiskapukat, mert olyan magasak a járulékok, hogy az pofátlanság az állam részéről."


az még nem jutott eszedbe, hogy azért magasak, mert mindenki trükközik???

2011. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mindenképpen fizetni kell a járulékokat, amíg csak tudod. Mert ha nem, azt büntetik! Viszont ha már eljut odáig ez az ország, hogy senki nem fizet, akkor kénytelenek lesznek valamit kitalálni, hogy pénzhez jusson a sok léhűtő ott a parlamentben! Én 33 vagyok, de nekem már biztosítva van a nyugdíjam, és nem állami rendszerben! 2013-ban úgyis borul minden a Ratkó-korszak nyugdíjasai miatt. Nem az ő hibájuk, de az állam sűrűn hallgat erről, hogy ne keltsen pánikot. A megoldás csakis az öngondoskodás! Ezt viszont kevesen tehetik meg! Az ország 7%-a. A többi 93%-nak pedig van egy tippem, de az nem publikus. ;) leno@vipmail.hu
2011. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!