Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi lenne szerinted az...

Mennyi lenne szerinted az elfogadható jövedelemadó kulcs, amit szó nélkül becsületesen befizetnél?

Figyelt kérdés

Továbbá mit szeretnél inkább :

Kötelező egészség és nyugdíjbiztosítás magas járulékkal sok szolgáltatással vagy

Minimális egészség és nyugdíjbiztosítás alacsony járulékkal minimális szolgáltatással. (Mindenki vásárolja meg a szolgáltatást amire szüksége van. )


2009. nov. 23. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg mindkettő jó lenne:

- magas adók és messzemenően gondoskodó állam, vagy

- nagyon alacsony adók és öngondoskodás.


De sajnos most az megy, hogy az adók kismértékben folyamatosan növekednek (inflációt is figyelembe véve, ugye) - a gondoskodás viszont erőteljesen csökken, és ami marad, annak a minősége is nagyon erősen romlik. Hullik szét az ország, egyre többet lopnak belőle és egyre kevésbé működik bármi is.

2009. nov. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, itt már nem csak a jövedelemadóról van szó, hanem mellette a millióféle további sarcról is, amit fizetnünk kell! (Áfa, ingatlanadó, kamatadó, nyereségadó, súlyadó, útadó, járulékok és illetékek sokasága)...


Jelenleg magas egészség- és nyugdíjjárulékot vonnak kötelezően a fizetésekből (+még a munkáltatótól is), mindezért minimális szolgáltatást és röhejesen alacsony nyugdíjat kapunk...


Ott kellene kezdeni, hogy a mo-i béreket kellene végre európai szintre emelni, mert az árak már évek óta ott vannak, gyakran még magasabbak, mint Németországban, Ausztriában!


Ezt kellene előbb rendezni, az adókat majd utána megbeszéljük!

2009. nov. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

max 4-5 %-os áfa és vége

aztán az olyan mint eü-ellátás term. pénzben nem mérhető, erről az államnak kötelező gondoskodnia minden esetben, na persze nem úgy ahogy ma teszi

2009. nov. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha 15% szja és 15% áfa lenne az összes adó, abba belemennék.


Egyébként ne hidd azt, hogy az egészségügy és a nyugdíj miatt magasak az adók. Sok értelmetlen baromságra költ az állam.

2009. nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 igabcsy ***** válasza:
61%

Az előttem szólókkal teljesen egyetértek a magas adók és alacsony fizetések tekintetében.

Még annyit tennék hozzá, hogy sajnos nagyon sokan vannak, akik jelenleg szó nélkül nem fizetnek adót, illetve csak a minimál bér után, mert a többit feketén kapján). Nem őket hibáztatom, hiszen - sajnos - a munkaadó szabja a feltételeket. Ugyanis ha valaki nem vállalja a fekete munkát, akkor ott áll a sorban a helyette másik tíz. Mert enni kell az embernek.

És a sok maszek, aki szintén csak a minimál bér után fizet - még arra sem csekély - adót.

Én van még egy nagy többség, akiktől - hogy stílusos legyek a kérdezővel - szó nélkül levonják a brutálisan magas adókat. Akiknek nincs választási lehetőségük, hogy becsülettel befizetik vagy nem. Persze nekik legalább van munkájuk.

Sajna ilyen országban élünk. És az a baj, hogy amit az előttem szólók szeretnének - mármint, hogy a a bérek is zárkózzanak fel az európai átlaghoz - arra nem sok esélyt látok.

Azt mondjárok pesszimista vagyok? Lehet, én inkább reálisnak mondanám magamat. - SAJNOS !!!

2009. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 igabcsy ***** válasza:
61%

előző vagyok... bocs, de mérgemben a kérdésre nem válaszoltam:

Szóval fizetnék én akár 60% adót is.... ha a bérem kb. 25 szerese lenne a mostaninak.

De ilyen bérek mellett, szerintem a 10% szja, és a 10% ÁFA lenne a méltányos.

Csak akkor meg állambácsi menne csődbe.

Ezért kellene megtalálni a megfelelő arányokat a bérek, az árak és az adók tekintetében.

Hogy a bérekből levont adók fedezhessék azt amit úgymond "ingyen" visszakapunk (így az államnak sem volna gondja), és a maradékból is megtudjunk élni (tehát nekünk sem volna gondunk).

Bár azt hiszem ilyen csak a mesében van.

2009. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A kérdés megírásakor arra gondoltam, hogy idealista módon megközelítve a kérdést megmérjem az állampolgári tudatosságot. ( Tudom, tudom, ma még nem voltam , megyek. - Mármint a p*csába. )

Szóval tudomásul kell venni, hogy az államnak valamennyi pénzre szüksége van a közfeladatok ellátásához. Én arra lennék kíváncsi, hogy hány százalék lenne az az adó teher amely mellett azt mondanád, hogy nem akarok simlizni, ne cseszegessen az APEH inkább befizetem és felejtsük el egymást. Tudom utópisztikus a kérdés.

2009. nov. 23. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Ez annak függvénye, hogy mit kapok érte.

Értendő ezalatt az is, hogy az állam által - lassan már nem - szolgáltatott dolgok csak az adóbevételek töredékébe kerülnek <25%, a fennmaradó összeget számtalan csatornán át lopják el.

Értendő az, hogy nem kérnék nyugdíjat, hanem 'csinálnék' gyereket (aki követné a példát) és nem kérne a nagyszülő nyugdíjat, mert eltartaná a gyerek, unoka, cserébe ő elszöszmötölne otthon, a sokgenerációs, tehát fajlagosan olcsóbb (épp ezért a jelen kormány szerint luxusadóval büntetendő) házban. Nem kérnék eü biztosítást, mert manapság hiába van, ha nem áll mögötte valós szolgáltatás és a valamiért ma is zsebbe kell nyúlni. Nem kérnék utat, mert egy élet alatt jóval több adó és külföldről az állam által felvett hitelbe kerül - unokáitok is nyögni fogják - , mintha csak terepjáróban gondolkodnék, vagy, a földijeivel összefogva társadalmi munkában, sajátkezűleg alkotná meg a közösség azt, amire mindenkinek szüksége lehet.

Nem kérnék nemlétező közbiztonságot és megkötött kezeket, amivel még önvédeni sem szabad akárhogy, hanem az erre jutó adóból felfegyverezném otthonom - ha szükséges: a bűnözőket távol tartaná már annak lehetősége is, hogy valaki megvédheti tulajdonát, szeretteit, önmagát, netán még a szomszédok is csatlakoznak.

Nem kérném, hogy az eu parlamentben fejenként havi ötmilliós fizetésért üldögéljenek, vagy ezzel látszólag összefüggésben további pénzeket utazzanak/költsenek el helyettem, majd, ha a rendelt éveik letelnek, akkor 100 milliót kapjanak érdemeik(?) elismeréseként, ahogy a hazai parlamentben sem kérném, hogy helyettem és ellenem hozzanak döntéseket, vagy, hogy a hozzám hasonlóak akaratával ellentétes dolgokat műveljenek arra hivatkozással, hogy a többség akarja úgy.

2009. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Demszky(i) a minap emlékeim szerint azon hördült fel, hogy a főváros a területén keletkező adók 2,5%-ából kéne gazdálkodni, fejleszteni, fenntartani. Azaz 97,5% fővárosi bevétel elfolyik máshova. Országos szintre vetítve, tízszerezve eszerint 25% állami bevétel talán visszairányul az embereknek, a többi megy eltapsolásra.
2009. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Negatív adókulcs egész andalító lenne. Marhára túl kéne termelnünk, lehetőleg emberi közreműködés nélkül, de valljuk be, jó lenne. Na oké, komolyra fordítva: egyjegyű adó+járulék, tisztes jövedelem, teljes karbantartás, tisztes nyugdíj, ha megérjük. Drága pia, méregdrága (hehe) bagó, ami azért inkább csak gyerekvállaláskor tűnik fel árban, amikor pár hét leszokásos kesergésnek jóval nagyobb a határhaszna egyébként is.


Jelzem, ha lenne egy utunk, ami ide vezet, akkor már nyomnám róla a propagandát...

2009. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!