Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelzáloghitelt szeretnék...

Jelzáloghitelt szeretnék felvenni egy ingatlanra, amit az édesanyám vett nekem. A földhivatali bejegyzésen még a szüleim címe szerepel. Tudok úgy jelzáloghitelt felvenni, hogy ők ne tudjanak róla?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
természetesen nem.
2009. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tulajdoni lapon mi szerepel?

Ki a tulajdonos?

Ha te vagy egyedül a tulajdonos, úgy természetesen felvehetsz jelzáloghitelt, vagyis megterhelheted az ingatlant.

Szüleid haszonélvezeti joga fel van tüntetve?


Elvileg bárki megtudhatja, hogy meg van-e terhelve adott ingatlan, elég betekintést (ingyenes) kérni földhivatalnál.

De természetesen nem fogják tájékoztatni szüleidet erről, hiszen saját tulajdonoddal azt teszel, amit akarsz.


Mit értesz ezalatt, hogy földhivatali bejegyzésen szüleim címe szerepel??? Hol, melyik pontnál?

Ugyanott laktok?

2009. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ingatlan az én nevemen van, nincs rá senkinek haszonélvezeti joga. Azt nem tudom, hogy ha jelzálogot veszek fel rá, a bejegyzésről értesíti-e a földhivatal a bejegyzett címet? (Nekem már más a lakcímem, de az ingatlan még a régi, közös címünkre lett bejegyezve - mármint én, mint tulajdonos.)
2009. febr. 3. 14:18
 4/5 anonim válasza:
Esetleg érdeklődj a fölhivatalnál, hogy megoldható-e, hogy a te címedre küldjék meg a dokumentumokat.
2009. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt hittem, értem a kérdést (hát, nem túl pontosan megfogalmazott, de mégis), gondolom, az ajándékozó lakcíme van feltüntetve az ingatlannyilvántartásban, ha az övé volt korábban az ingatlan.

De ha nem volt az övé, akkor ez sem lehet feltüntetve, ezért nem igazán értem, az ajándékozó édesanya lakcíme hogy jön ide.

Ha 1/1 a tulajdonjog és nincs semmiféle teher a teherlapon (tehát haszonélvezet sem), akkor a kérdező minden további nélkül bármit tehet az ingatlannal, akár meg is terhelheti.

De ezt már előttem jól megírták.

2009. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!