Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha például szerb-magyar...

Renikee27 kérdése:

Ha például szerb-magyar nyelven van kiállítva az anyakönyvi kivonat, akkor is le kell fordítani magyarra az állampolgárság kérelemhez? Végülis mindent ír magyarul is.

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha magyarul is minden föl van tüntetve rajta, akkor sztem nem.
2011. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"Az állampolgársági törvény úgy rendelkezik, hogy az idegen nyelvű okiratokat – nemzetközi szerződés eltérő rendelkezése vagy viszonossági gyakorlat hiányában – hiteles magyar nyelvű fordítással ellátva kell az állampolgársági kérelemhez csatolni. Így az egyszerűsített honosítási eljárás során a külföldön kiállított okirat hiteles magyar nyelvű fordításától nem lehet eltekintetni, azaz a több nyelven kiállított ún. „nemzetközi” anyakönyvi kivonatot is le kell fordíttatni."-Ezt írja az allampolgárság.gov,hu-n.Csak nem tudom, hogy a "nemzetközi" alatt mit értenek.Esetleg szerb-angol nyelven kiállított papírokat,vagy a szerb-magyar is idetartozik?!
2011. jan. 21. 18:36
 3/4 anonim ***** válasza:
El kell menned egy hivatalos fordító irodába.Ismerősömék is most intézik . Minden kért iratot, ami nem magyar nyelven van le kell fordíttatni.
2011. jan. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"az idegen nyelvű okiratokat"

A kétnyelvű (szerb-magyar) a.k.k. az nem idegennyelvű, de legalábbis hiteles fordítással már el van látva. Szerintem.

Majd ha beadtam én is, akkor megmondom.

2011. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!