Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miert van az, hogy Magyarorsza...

Miert van az, hogy Magyarorszagon meg mindig lehet a legtobb vendeglato egysegben dohanyozni?

Figyelt kérdés

Most voltam otthon Mo-n par hete es egyszeruen megorultem attol, hogy akarhova mentunk a barataimmal mindenhol egy fustfelhoben kellett eltoltenunk az estenket, mert meg mindig lehet dohanyozni a kocsmakban, ne adj isten kisebb ettermekben:|

En is dohanyzom, de azt mondom hogy sokkal jobb, ha mindenkinek ki kell mennie az udvarra, utcara, hogy ragyujthasson.

Szerintetek Magyarorszagon mikor szamithatunk ilyen valtozasokra???

Esetleg egy snasz mezei magyar allampolgar tehet valamit azert, hogy valami is megvaltozzon??

21L


2011. jan. 27. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Mert a dohányzás a kultúránk része, még a nem dohányosok is tűrik a mi kultúránkban, hogy aki dohányos, az dohányozzék! Nem fogunk minden "politikailag korrekt" baromságot átvenni a Nyugattól!
2011. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

jaj istenem, már megint itt van ez a netkomcsi -.-

Amúgy én úgy tapasztaltam, hogy a legtöbb étteremben már tilos a dohányzás! hamarosan még a buszmegállókban sem lehet majd bagózni! Én is dohányzom

én azt az álláspontot tartanám jónak, hogy legyen elkülönített helyiség!

2011. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Én nem dohányzok, de szerintem egy kocsma azért kocsma, mert füstös :P


Menj étterembe ha nem bírod a füstöt, dohányos létedre.

2011. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

"egy kocsma azért kocsma, mert füstös"


Egyetértek!

2011. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 iDev ***** válasza:
28%

"még a nem dohányosok is tűrik a mi kultúránkban, hogy aki dohányos, az dohányozzék! "


Igen, dohányozzon, de ott, ahol ez mást nem zavar.

Én gyűlölöm a dohányfüstöt, azt meg pláne, ha a ruhám átveszi a bagó szagát. Miért kell nekem elviselni mások szokásait, miért nem az alkalmazkodik, akinek ilyen igénye van?


Most ha én kitalálnám, hogy nekem az okoz örömet, ha büdös nylonzacskót égetek, és ezt elkezdeném egy étteremben vagy bármilyen közösségi helyen, akkor - teljesen jogosan - úgy vágnának ki, mint azt a bizonyos macskát nagydolgának elvégzése céljából.

2011. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
szerintem sokan meglepodnenek azon, hogy milyen haza menni egy este utan, ugy hogy nem arad beloled a kocsma szag, a szemeid nem egnek, a szorakozohelyen 8-an nem rajtad oltottak el a cigit jah es nem 6 dobozzal szivtal el egy este, hanem csak 1 et, vagy egy felet:D
2011. jan. 27. 12:32
 7/18 anonim ***** válasza:
11%

"Mert a dohányzás a kultúránk része, még a nem dohányosok is tűrik a mi kultúránkban, hogy aki dohányos, az dohányozzék! Nem fogunk minden "politikailag korrekt" baromságot átvenni a Nyugattól!"


Tudtad, hogy a dohány Amerikából származik?

2011. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem azzal semmi baj nincs, ha kocsmában dohányzik az ember. A kocsma az kocsma.

Az éttermekkel más a helyzet, de én nem is nagyon láttam még olyan éttermet ahol lehet bent dohányozni.

Szórakozóhelyeken meg engem mondjuk nem zavar a dohányfüst (pedig amúgy nem dohányzom), bár arra oda lehetne figyelni, hogy ne másokon nyomjuk el a cigit..

2011. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert a legtöbb helyen elkülönítik a dohányzó és a nem dohányzó helyiséget oly mértékben, ahogyan azt a törvény előírja. Magyarul a minimális előírást betartják, pl. elszívóberendezést alkalmaz (amit vagy bekapcsol vagy nem).


Snasz mezei állampolgárként max. bejelentést tehetsz, hogy a nemdohányzók védelmében alkotott előírásokat X. helyen nem tartják be. Annyit érsz el vele, hogy lehet, hogy kimegy majd egy emberke leellenőrizni, aki vagy észreveszi ezt vagy nem.

Egyébként egy kicsit érdekesnek tartom, hogy "most voltam otthon Mo-n", akkor téged miért zavar ez? Ne menj olyan helyre, ahol dohányoznak. Ennyi.

2011. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

"Tudtad, hogy a dohány Amerikából származik?"


Igen, és? Az számít "mi kultúránk"-nak ami 1945-1990 között alakult ki.

2011. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!