Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hecc kedvéért: Mit szólnál...

A hecc kedvéért: Mit szólnál hozzá, ha csak azoknak engedélyeznék a nemi életet, akik vállalni is tudnak egy újabb gyereket?

Figyelt kérdés

Az előbb volt egy kérdés, azóta eltűnt a habokban, miszerint ki hány gyereket szül és milyen körülmények közé.

Márpedig 100%-osan biztonságos fogamzásgátló nincs, és a legtöbbje elég drága is. Még a gumi is lehet valakinek "túl drága, inkább kockáztatunk".


Innen az ötlet: ezt egy módon lehetne szabályozni, ha csak annak lehetne szexelni, aki egy esetleges terhesség esetén képes, alkalmas, és vállalja is, hogy a gyereket felneveli, anyagi-erkölcsi szempontból is mindent meg tud adni.

Akinek az egy főre eső jövedelme, a lakhatási körülményei, az életkora, vagy bármi más miatt felmerül, hogy erre nem lesz képes, annak tilos a szex!

A fikció kedvéért: természetesen ellenőrizhető lenne, hogy betartják-e, nem úgy mint a gyorshajtásnál. :)

Egy kivétel lenne: a felek egyike rendelkezik orvosi igazolással arról, hogy garantáltan meddő. (Ezt már ma is meg tudja oldani az orvostudomány művi úton, mindkét nemnél.)


Minden gyerek olyan családba születne, amelyik maximálisan alkalmas a gyereknevelésre, és annyi amennyit fel is tudnak nevelni megfelelően. Visszaszorulna, később megszűnne a gyerekszegénység, nem lenne több éhező gyerek, nem lenne ennyi állami gondozott gyerek, és a többi.


De ennek ára van.


Ti hogy fogadnátok egy ilyen intézkedést?

Nektek engedélyeznék a "gyerekcsinálást"?


Mivel mindez csak elvi szinten, és inkább csak önmagunk szórakoztatásáért van, így kérek mindenkit, hogy tartózkodjon a szélsőséges megnyilvánulásoktól, mert kegyetlenül lepontozom. :)


2011. jan. 31. 13:12
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:26


A jelenlegi kormányunkból kiindulva, és az eddigieket is figyelembe véve: valószínűleg egy nevetségesen alacsony összeget adnának meg, ami a gyerek havi ellátásához szükséges. :S

2011. jan. 31. 13:36
 12/22 A kérdező kommentje:

OK, akkor nehezítek én is.

Ha olyan párnak lesz gyereke, akik nem kaptak engedélyt a szexre, akkor elveszik a babát rögtön születés után, és a férfinak levágják, a nőnek meg bevarrják, a "bűnismétlés megakadályozása végett".

Mivel minden hasonló jogszabálynál adva van egy büntetés is.


Itt ez lenne.


:)


De azt már látom, mekkora lázadás van még így is, hogy elvi szinten beszélünk róla.

2011. jan. 31. 13:39
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A szex egy ALAPVETŐ SZÜKSÉGLET.

Azt se korlátozza senki, hogy én mennyit egyek.

2011. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A hecc kedvéért: kivándorolnék. Nekem ne szabja meg senki, hogy mikor szexelek.

Szerintem egyébként nem lennék "alkalmas" a szülésre, mert diák vagyok, a páromnak meg határozott idejű szerződése van.


Ja még egy: tele lenne az ország frusztrált, hisztis nőkkel és férfiakkal, akik amolyan 1984 stílusú gyűléseken vezetnék le többé-kevésbé a feszültséget. Na ne :D

2011. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%
Khm...tetszik az ötlet :), bár én csak az "aljaromáknál" alkalmaznám! Igy szép lassan "eltűnnének"! Igeen, pontozzatok le nyugodtan!
2011. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Bocipók ***** válasza:

Szerintem nem lehet előre tudni, hogy kiből milyen szülő lesz. Lehet, hogy anyagilag, erkölcsileg a toppon van az illető, de amikor a gyerek megvan, kiderül, hogy egyáltalán nem alkalmas szülőnek.

Olyat is ismerek (nem roma) akik a 4. gyereknél tartanak, óriási szeretetben nevelik a gyermekeiket, nem nélkülöznek, de én pl. mégsem mertem volna a helyükben a 2. babát sem bevállalni, mert az én megítélésem szerint már szegénynek számítanak. Csodálom őket, és nagyon jó anyukának tartom a hölgyet és jó édesapa a férje....

Semmit nem lehet szerintem bekategorizálni, hogy mi jó és mi rossz, nincs csak fekete és csak fehér.

2011. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség... és kivitelezhetetlen.
2011. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

1: Másnap megjelenne a piacon az órabérben kiadott, hangszigetelt "albérlet", emberek alapoznák meg a megélhetlsüket azzal, hogy tanúskodnának, hogy az illető hölyg/úr velük kirakósozott, nem pedig nem életet élt, és lenne papíron kb 900 ezer impotens férfi az országban, ugyanakkor pár tucat orvos villákat építene magának.

2: A "Marika nénik" a valóban impotensek, meg a hivatásos feljelentők műszerrel mérnék és analizálnák a hangokat.

2011. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A koncepció alapvetően hibás. Miért feltételezed, hogy szegény sorból származók alapvetően haszontalanok? Most kezdjem el sorolni, hány tudós, gondolkodó vagy művész lángelme származott szegény sorból?
2011. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A hecc kedvéért: Mi lenne, ha az emberek megtanulnának védekezni, ha épp nem akarnak gyereket? Én tudom, más miért nem?
2011. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!