Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 3 hónapra elmehetek úgy...

3 hónapra elmehetek úgy munkanélkülire, hogy nem kell munkát vállalnom?

Figyelt kérdés
Főiskola mellett 4 órás bejelentett munkahelyem van, asszem 43.500 ft. 1 év mulva esedékes államvizsga, nyelvvizsga amikor sok szabadidőre lenne szükségem, de vmennyi pénz is kell. És ugy hallottam, hogy ha bizonyos feltétel mellett 3 hónapra szabadon el lehet menni m.nélkülire, és akkor a fizetésem 75%-át kapom meg. Pontosan h működik ez?
2009. febr. 9. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A járadékra való jogosultságot úgy számolják, hogy a munkaviszony megszűnése előtt mennyi munkaviszonyod volt. Minimum 200 napnak kell meg lenni, amiből 5 nap ér egy jogosultsági napot, a mértéke az elő szakaszban az átlag kereset 60 %-a, később a minimálbér 60 %-a


[link]

2009. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a 200 nap, de 150 megvan, akkor kaphatsz 3 hónapra segélyt.
2009. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te a segélyre leszel jogosult, mivel a részmunkaidőt másképp számolják, mint a 8 órát. Teljes munkaidős munkaviszonyból kell, hogy legyen 365 munkaviszonyban töltött nap az elmúlt 4 évben, ez a legutóbbi, 2008. őszén érvényes szabályozások alapján (ugyanis én akkor léptem munkanélkülire, lejárt a jogviszonyom a suliban, és nem kaptam rendes munkát időben). Ha megvan a megszabott időd, ami kell, hogy járadékot kapj, akkor azt fogod kapni, és akkor számolnak az elmúlt 4 évben kapott fizetésed alapján. Ha viszont nincs meg a kellő nap, akkor nem kaphatsz járadékot, csak segélyt, és az jár fixen 3 hónapra, annak viszont fixen 20ezer valamennyi az összege 1 hónapra (nem sok). Nem kell elmenned dolgozni ezalatt az idő alatt (nincs rá garancia, hogy találsz munkát, nekem is csak a segély lejárta után lett, bár a segély 2. hónapjának a végén már tudtam, de hamarabb nem vettek fel, csak a segély lejárta után 3 héttel), de ha találsz munkát, legkésőbb 1 héttel munkába állásod előtt be kell jelentened, hogy ne legyél egyszerre 2 helyen nyilvántartva.
2009. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is akarok abban a 3 hónapban munkába állni, mert a tanulásra akarok koncentrálni. Az menyiben befolyásolja ezt, h akkor lesz kb 2 év 7 hónap munkaviszonyom, viszont megszakításokkal, tehát nem folyamatos!
2009. febr. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!