Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Áramszünetben tönkrement a...

Áramszünetben tönkrement a számítógépem, a szolgáltatót kérhetem hogy javítassa?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem
2011. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem jelezték előre és x időnél tovább tartott, és emiatt ment tönkre, akkor elvileg igen. De a fogyasztóvédelem vagy egy ügyvéd többet tudna mondani.

Illetve ha a feszültségingadozás miatt, pl nagyobb áramerősség jött át, mint amennyinek szabadnak lennie, akkor is jogos a kárigény!

2011. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

javítatást igazoló számlával és a túláram miatt bekövetkezett számítógép meghibásodást igazoló papíral amit a szervízben állítanak ki kaphatol csak kártérítést az áram szolgáltatótól.

De ők javítatni nem fognak. Egyébként szerezél inkább be tulfeszültség védett elosztót hidd el jobban megéri nekem már 3 éve van.

2011. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Nem tudom, hogy a szüleim, hogy intézték, de nekünk adtak kártérítést, mert zárlatos lett az alaplapunk.
2011. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Az áramszünet azt jelenti, hogy nincs villany. Akkor mitől megy tönkre?
2011. febr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nem maga a szünet okozza a bajt, hanem a visszatérő feszültség nyomán fellépő feszültségtüskék, tranziens áramlökések, ill. a mechanikus alkatrészeknek (pl HDD) egyértelműen rosszat tesz a gyors ki-be kapcsolgatás.
2011. febr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
viszont ha nem codegen meg hasonló "minőségi" táp van, hanem pl FSP vahy Chieftec, ilyen nem fordulhat elő.
2011. febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szervusz nekem ugyanez megtörtént és szerencsémre nement tönkre csak azt hittem,nem volt hajlando a hirtelen áramszünet után semire de egy ismerösöm nagy számitógép zsonglör azt mondta hogy kapcsoljam ki a gépet a 220 hálozatbol azaz áramtalanitsam,majd az alaplapon van egy gomb elem ezt vegyem ki egy csavarhuzoval ami fémes az elem helyén lévő pozitiv és negativ lemezt zárjam rövidre pár másodpercre majd vissza a gombelemet áram vissza és ha elindul a gép okés minden ha igy sem hajlando akkor sajnos kuka!U.I:ismétlem nekem igy rendbejött ugyanez a probléma után mint neked ha neked sajnos komolyab galibát okozot az áramszünet A Processor ilyenkor nem sérül az Jó marad és valoszinü minden más is csak alaplap kell új a rosszabik esetben.Sok sikert a javitáshoz!
2011. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Simon Boglárka válasza:
Velünk már történt ilyen,felkerestük a szolgáltatót és semmire sem mentünk velük.Nekünk kellett megcsináltatni.
2011. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A kérdésben a válasz! Egyszerűbb: lakás-biztosításra kifizetik a javítást.
2011. febr. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!