Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hajvágás = új okmányok?

Hajvágás = új okmányok?

Figyelt kérdés

Hátközépig érő hosszú hajam van, és az érdekelne, ha megválnék tőle, akkor köteles vagyok e új személyit, jogsit, útlevelet csináltatni? Vagy ha megállítanának, ellenőriznének, akk majomkodnának ilyenen?

Úgy néz ki, h külföldre utazok, előtte semmiképp nem nyúlok hozzá, de érdekelne, h hogy van ez.


Nem döntöttem el még, de néha már komolyan fontolgatom:)

Köszi


2011. febr. 14. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell
2011. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

nekem a személyimben bajszos szakállas, rövid hajú kép van. jah és szemüveges:)


vagy 5-6 éve hosszú hajam van, most kis szakállam de nincs bajszom és szemüveg nélkül.


totál más a fotón.


egyszer bankban nem akarták elfogadni, de csak mert vicceltem vele. nem engedtek számlát nyitni:) de átmentem egy másik fiókba, fapofával és ment minden simán.

2011. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

a közigjog alapján a kétkedőnek kell bizonyítani.ha azt mondja neked akár a rendőr hogy márpedig te nem ő vagy akkor az a válaszolandó hogy:"Bizonyítsa biztos úr!"

West Balkán után is most izmoznak a szervek de hatékonyabbak nem lesznek.Elkérik a 16 évesek a 18éves ismerősük személyiét és bemennek

2011. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
valóban neki kell bizonyítania, csakhogy mégsem ajánlom, hogy ilyeneket mondj a biztos úrnak. Merthogy neki meg joga van adott esetben a személyazonosságod megállapítása céljából bekísérni a kapitányságra - gondolom ez meg nem hiányzik.
2011. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Viccelsz? Dehogy kellenek új okmányok! Egyébként éppen ez a legjobb kiskapu, lehetőség az elrejtőzésre, külső változtatására. Gondolj csak bele: egy normál ember bajszot, szakállt, hosszú hajat növeszt + egy napszeüveg, és már is felismerhetetlen. A rendőr meg nem szólhat semmit.
2011. febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A külső nem lényeges.

A személyigazolvány száma, személyi szám, stb. a lényeges, mert ez van a nyilvántartásban.

2011. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
olyanról még nem hallottam hogy egy személyit felmutató embert a személyazonossága megállapítása céljából bekísérjenek a kapitányságra.ott mivel lennének okosabbak?abszurdnak hangzik
2011. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom hogy jut ilyen eszedbe? akkor aki épp terhes volt mikor készült a kép, az maradjon 4 évig terhes? akinek volt egy sbe épp az arcán, az legyen sebhelyes 4 évig? nekemis derékig érő hosszú hajam volt és levágattam kopaszra, de soha nem volt problémám belőle, mert eszembe sem jutott ilyen hülyeség :S
2011. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a kérdés egyébként azért nem ritka mert sok emberben megvan ez a "biztonság kedvéért csináljunk hacacárét"dolog.

Amikor uniósok lettünk és személyivel lehetett már átmenni a határon akkor is az osztályban pár gyerek szülei eltetették a gyerekükkel az útlevelet is hogy nemár azon a pár dekán múljon az út.

Erre én azt tudom mondani hogy vannak emberek akik tisztában vannak jogaikkal és feleslegesen egy gyufát sem tesznek keresztbe meg vannak olyanok akik már annak is örülnek ha nem verik meg a rendőrök csakúgy "álá régi szép idők"

2011. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

én sem fizetek feleslegesen egy ft-ot sem. elhihetitek:)


köszi a válaszokat:)

2011. febr. 19. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!