Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A sokkoló használata engedélyh...

A sokkoló használata engedélyhez kötött? És amennyiben nem, bárhol használható?

Figyelt kérdés
Nekem nincs sokkolóm, egyelőre nem is tervezem a beszerzését, csak érdekelne, hogy mégis mennyire engedélyezett, hogy megvédjem magam, ha pl. elkapnak hazafelé menet, s ki akarnak rabolni... Érdekelne még a gázspray is, hogy az hol használható...
2009. febr. 12. 03:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkoló nem engedélyezett, ettől függetlenül többeknek van.
2009. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

NEM ENGDÉLYEZETT!

Ezeknek az eszközöknek még az említésével is nagyon óvatosan bánjunk.

Borzalmas tragédiákat okozhat. Illegális szerzés és használat során egy páni önvédelem például szívingerületkeltővel rendelkező "támadó"-nál halált is okozhat. Akkor pedig lehet, hogy a védekező megy a rácsok mögé.

Higgye el mindenki nem megoldás. Óvatosnak kell lenni.

Napjaink eseményeiből látható, hogy mindenkinél van erősebb. A nagyon erősnél is.

2009. febr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, nagyon veszélyes, ráadásul nem egyszer hallottam már arról, hogy valaki egy barátságos közeledést vélt támadásnak (régi ismerős hátulról megpaskolta az illetőt, az megijedt és már kapta is elő a sokkolót). Inkább hordj magaddal esernyőt :) Anyukám fiatal korában azzal "vert vissza" egy részeges támadót :)
2009. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat... Én arra gondoltam, hogy ez is ngedélyhez kötött, mint a fegyvertartás, s komoly pszichológiai vizsgálat előzi meg... Mert pl. vannak Bp.-n (már nem ott lakok) területek, ahol nem árt, ha van az embernél vmi... Itt, vidéken annyira nem félek, egy részegessel azért sztem puszta kézzel is elbírok, csak tényleg az érdekelt inkább, hogy hogyan védheti meg magát egy gyengébb fizikumú nő pl., pl. a barátnőm (még nincs, de ha majd lesz :D)... Szóval értitek... Arról jutott ez eszembe, hogy hallottam esetekről, amikor romák (nem vagyok rasszista, de többnyire ők jönnek ilyenkor elő), csoportosan támadtak meg egy szerencsétlent, aki csak haza akart érni... És ilyenkor mit tehet? Rendőrt hív? Nem hiszem, hogy lenne rá ideje...
2009. febr. 12. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

A csoportos támadások és a túlerő ellen nincs, soha nem is volt és sajnos nem is lesz módszer.

Kerüld az olyan helyeket, ahol 100% az elhagyatottság.

Ha mégis támadás ér mérd fel, hogy van-e esély. Ha igen marad a hirtelen nagyon hangos kiabálás. Ettől rendszerint az alkalmi hülyék megrémülnek, mert erre nem számítanak.

Ha gázosabb az illető és tuti, hogy nem hátrál minden értéket oda kell a adni és egyedül az életvédelemre kell koncentrálni.

Önvédelmi sport: KRAV MAGA segíthet. Itt olyan hirtelen technikákat oktatnak, amik egy pillanat alatt szerelik le a támadót és neked egérutat adnak.

Az eszközhasználatról még annyit, hogy ki kell hogy képezzenek rá. Az nem úgy van ám, hogy veszek egy sokkolót aztán minden rendben. A lélekjelenlét és a védekezés-támadás hosszadalmas gyakorlás eredménye.

Egyébként az előttem szóló esernyőtippje nem rossz.

2009. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Vamilyen harcművészetet szerintem mindenkinek ki kéne próbálni legalább egy pár hónap erejéig, rengeteg tapasztalatot ad (nem fogsz leütni mindenkit nyílván de magáról a konfrontációról szerzel felbecsülhetetlen értékű tapasztalatot és ami a legfontosabb: magabiztosságot).

Ezenkívül egy tippet adnék hétköznapokra: én ha gázos helyen közlekedek, a zsebemben a kulccsomót markolom. Két kulcs mint karmok merednek ki a hüvelyk, a mutató és a középső ujjak között. Nem kellemes ha azzal csapok bármilyen szabad bőrfelületre, a szemre, nyakra és halántékra pedig fokozottan veszélyes.

2009. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó hsz.: tanultam 1 évig Judot, de nem maradt meg semmi, nem tetszett, meg az edző se olyan volt, hogy meg tudta volna kedveltetni velem... :D Most kung-fu-t (ha lehetséges, akkor Shaolin) készülök tanulni, csak elég sokba kerül, ha kínai mestertől szeretnék, de majd meglátjuk mi lesz... :)
2009. febr. 12. 18:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kerüld el azokat a helyeket ahol sok a cigány.Sajnos nem lesz egyszerű dolgod...
2011. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!