Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogadhat örökbe gyereket...

Fogadhat örökbe gyereket olyan személy, aki a sajátját már állami gondozásba adta?

Figyelt kérdés

Interneten lehet történetet olvasni arról, hogy bizonyos etnikai kisebbségi családok egymás gyerekeit örökbe fogadják, tetemes mennyiségű segélyhez jutva ezzel. Én elgondolkoztam azon, hogy ez vajon jogilag lehetséges dolog-e?

Az érdekelne továbbá, hogy ha egy család örökbe akar fogadni gyereket akkor azért megvizsgálják hogy hova kerül nem? Vagy mennyire veszik szigorúan az ilyeneket? Olyanok válaszát várnám elsősorban, akik fogadtak már örökbe gyereket, illetve sajátjukat akármilyen okból kifolyólag adták már szociális gondozásba.

Cigányozást, anyázást nem kérek.


2011. febr. 14. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Ahhoz, hogy Magyarországon örökbe fogadhasson gyereket valaki, nem elég a hivatalos erkölcsi bizonyítvány.

Életmódot, anyagi helyzetet, az örökbe fogadó fizikai és érzelmi körülményeit is vizsgálják.

Nem egy-két hét, amíg a bürokrácia rábólint az adoptálásra.

2011. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Erről már sokszor bebizonyították, hogy csak hoax.

Amiről te beszélsz, az amúgy a nevelőszülőség, ami lehet önkéntes meg főállású.

Nem fogadják örökbe a gyereket, hanem ideiglenesen nevelik, amíg a szülei erre nem képesek (pl. alkoholisták, börtönben vannak, vagy egyedülálló anya hónapokra kórházba kerül, stb.)

2011. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Tisztázzuk.Óriási segélyek ma már nem léteznek senkinek.
2011. febr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
rokonok elsőbbséget élveznek ezügyben,úgy értem, nagymama,testvér lesz elsősorban a gyám
2011. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!