Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az okmányaimat fénymásolva is...

Az okmányaimat fénymásolva is magamnál hordhatom?

Figyelt kérdés
Igazoltatásnál megfelel a fénymásolat is vagy azt büntetik? Köszönöm a válaszokat.
2009. febr. 13. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

[link]


ezek alapján a lényeg az h.hitelt érdemlően tudd igazolni a személyazonosságodat.szerintem elvileg lehetséges és elegendő a fénymásolat bemutatása...az információ nem 100%,csak a linkben leírtak alapján nincs megkötve h.kizárólag eredeti okmány fogadható el...

2009. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

sajnos tévedtem:-((egy másik link konkrét válasszal-->


[link]


az előző voltam..

2009. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Sajnos sejtettem, csak az a gondom, hogy gyerekem sokszor hagyja el, pedig már nem kicsi. Elég sok időt és pénzt vesz ki a zsebemből fél évente. ezért gondoltam arra, hogy csak fénymásoltba adom oda neki.
2009. febr. 13. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább találj ki valamit, hogy ne hagyhassa el. A fénymásolat "pótmegoldás", a szétszórtságot nem orvosolja, de elég veszélyes ha a világ tele van a gyerek elhagyott személyi igazolványaival. (Hogyan hagyja el?)
2009. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Amennyiben a másolatot közjegyző hitelesíti, akkor teljesül a "hitelt érdemlően", amíg a másolat nem hitelesített, addig nem teljesül a "hitelt érdemlően".


De inkább a gyermeked "hanyagságát" kellene orvosolni. A közjegyzői hitelesítés úgyis annyi, mint egy új személyi igazolvány...

2009. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora gyerek? Ha legközelebb elhagyja a zsebpénzéből kell intézni az iratai pótlását. Majd megtanulja,hogy vigyázzon rá.
2009. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy lecseszem nem érek el nála semmit.

Egyszer nem az ő hibája volt, mert a deákon körbefogták és mindenét elvették. hiába mondta, hogy az csak a személyi és a lakcím, taj kártya. Vidékre vagyunk bejelentve, ezért le kell menni mindig először oda a lakcím miatt. aztán buliba hagyta el most meg valahol a városba. már kértem, hogy ne tegye egy helyre, de akkor meg itthon hagy belőle. Igen szétszórt, de 15 évesen nem tudok vele mit kezdeni. már poénból arra gondoltam, hogy a többi mellé odateszek egy cetlit, hogy kérem postázzák címre vagy pénzért átveszem.

2009. febr. 13. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb elveszíti, küld el te vidékre intézni a dolgot, vagy vidd magaddal. 1 napot te is igazolhatsz neki, és annyival kevesebb pénzt adsz neki bulira,


egyébként egy 15 éves hová jár bulizni? Nem korai?

2009. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!