Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen kedvezmények járnak...

Milyen kedvezmények járnak annak, aki diszkalkuliás?

Figyelt kérdés
Eltekintve a továbbtanulásnál járó pontoktól.
2011. febr. 18. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szakközépben nem kell matekot tanulnod egyetemen meg nem tudom oda nem jártam. Meg kell érdeklődni ahol megálapították a betegséged ott kell érdeklődni
2011. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez bizonyos tekintetben attól is függ, hogy az érintettnek milyen mértékű a részképességzavara ezen a téren. Felmenthetnek osztályozás alól (de ilyenkor órán részt kell venni), vagy a tárgy tanulása alól, javasolhatnak speciális oktatást... stb. Viszont azt ne gondolja senki, hogy akkor most ezt egyáltalán nem is kell tanulni, egy alap szintet azért érjen el az ember, ha nem akarja, hogy átvágják a nagybetűs életben, mert egy üzletkötésnél (legyen az egy lakás adásvétel...), egy pénzügyi döntésnél (például egy életbiztosítás...) senkit se fog érdekelni a diszkalkulia, ott zavarral és zavar nélkül egyaránt pénzügyi partner, ügyfél vagy!
2011. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

A kedvezmények: felmentés az iskolai matematika osztályozása, vagy az órai részvétel alól.

Felmentés a metamatika érettségi alól, cserébe még egy választható tárgy teljesítése.

Egyetemen számológép használata a számítást igénylő feladatoknál. Az elméletet viszont tudni kell, ami szintén nehéz egy diszkalkuliásnak. Na kössz.

Felmentés a fizetősre való átsorolás alól, és plusz négy államilag támogatott félév. Az egyetem plusz pénzt kap a diszkalkuliás hallgatója után.

A közoktatás ideje alatt speciális fejlesztésben kell részt vennie, ahol elsajátítja az első négy éves matematikai tananyagot.

2011. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Véleményem szerint aki diszkalkuliás, az ne menjen olyan helyre továbbtanulni (meg dolgozni se), ahol komolyabban kell számokkal foglalkozni (se pénzügy, se mérnöki, se közgazdaság, még pénztárba se). Én sajnálom, ha valakinek részképességzavara van akár ebben, akár másban, viszont nem szeretném, ha emiatt érne kár. Egy munkahely nincs tekintettel az ilyenekre, ha ilyenek miatt kár éri az ügyfelet (és ezért hosszas ügyintézésbe kerül korrigálni a hibát), vagy az intézményt (ami még rosszabb), akár ki is rúghatják az alkalmazottat (nálunk előfordult, pénzintézet, az egyik időszakos adatrögzítőt ilyen tévesztés miatt küldték el nemrég). Van bőven olyan szakma, amit matematika tudás nélkül el lehet látni. Én azt javaslom, hogy ne a kedvezményeket nézze, akinek valamivel gondja van, hanem törekedjen arra, hogy a képességeinek megfelelő szakmát találjon, amiben jó lehet és amiben nem téveszt.
2011. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, de én első sorban nem az oktatásban szerezhető kedvezményekre vagyok kíváncsi, hanem hogy például utazási kedvezmény kapható e diszkalkulia esetén( nem én találtam ki ezt, ezért piszkálja a csőrömet a dolog). Aki pedig elvégezte régebben a vizsgálatokat ő nem tud semmiféle tájékoztatást adni ez ügyben.
2011. febr. 18. 23:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Az oktatáson kívül miért járna más kedvezmény? Bocs, a diszesség nem olyan fogyatékosság, ami mellett ne tehetnél szert olyan munkára, aminek a jövedelméből semmi szükséged kedvezményekre. Attól, hogy valaki diszkalkuliás, még lehet például kiváló és jól kereső színész, grafikus, fodrász, tolmács... stb. Csak olyan munkát kell választani, amiben elég az alap matematika tudás, amire ott a fejlesztés.
2011. febr. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem se tűnik ésszerűnek a dolog, de az egyik ismerősöm vetette fel a témát, amikor együtt utaztunk, hogy "neked nem jár utazási kedvezmény? Mert úgy tudom jár, csak ezt nem nagyon reklámozzák."

Mivel volt már szerencsém megismerni állambácsi hallgatagságát, ha kedvezményről van szó, ezért nem tartottam kizártnak a valóság alapját a felvetésének.

2011. febr. 19. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan fogyatékosság, ami akadályozna például a közlekedésben, szóval nincs értelme ilyen irányú támogatásnak. Anyukám fejlesztő pedagógus, szóval biztosan hallottam volna, ha lenne ilyen.
2011. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A járatok számának felcserélése, a menetrend nehéz értelmezése, ill. az órán lévő számok tévesztése nem akadályoz a közlekedésben? Én diszkalkuliás vagyok, és többször késtem már el/kerültem kellemetlen helyzetbe emiatt...
2012. nov. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!