Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést kaphat...

Milyen büntetést kaphat valaki aki önvédelemből késel meg egy másik embert?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy két FIATALKORÚ összeverekszik és a gyengébbik "önvédelemből" megszúrja a kezdeményezőt.(hasba vagy combon szúrja)
2011. febr. 24. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom ha nagyobb sérülést okoz a támadónak mint ami rajta van akkor őt fogják elővenni.

(bár lehet rosszul tudom.)

2011. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, ha a sérülés vagy a betegség nyolc napon belül gyógyul, a könnyű testi sértés vétségét követi el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.



A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a testi sértés életveszélyt vagy halált okoz

2011. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha önvédelemből, akkor semmilyet. Amit te leírsz, az viszont valószínűleg ne minősül önvédelemnek.
2011. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:ennyire nem drasztikusan de kb. így van.

Amúgy önvédelemből csak akkora sérülőst okozhatsz ami arányos a téged ért sérüléssel.

2011. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Na úgy látom megy a cenzúra rendesen,törölték az egyik választ.
2011. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ja az enyémet, mert ki mertem mondani a c betűs szót, és szidtam az Orbánt.
2011. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az enyémet is törölték mert ki mertem fejteni, hogy mekkora elmebeteg volt az aki ezt kitalálta, mivel ez tökéletesen életszerűtlen: akkor amikor éppen támadás alatt van az ember, abban a pillanatban az ösztönök felerősödnek (túlélés, szeretteim védelme) és nem igazán képes felmérni (kimérni), hogy mi az amivel még éppen megtudja magát védeni, de még éppen nem okoz nagyobb sérülést a támadónak, mint amit ő maga kapott. Eleve egy agyrém az egész, mivel a sérülések súlyosságát leginkább egy orvos tudja megmondani. Én kaptam már úgy 8 napon túlit, hogy nem gondoltam volna annak és fordítva.


És ha nincs más eszköze? Mert mondjuk fizikailag gyengébb, mint a támadó és kénytelen valami tárgyat használni, hogy megnövelje az erejét? Honnan tudja, hogy mivel hova mekkorát üthet nehogy "nagyobb sérülést okozzon"?


Látszik, hogy az egészet olyanok találták ki, akiket még az életükben nem támadtak meg...

2011. febr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ki lehet mondani, hogy "Magyar"országon az embereknek nincs joga az önvédelemhez. Más országokban még fegyvered is lehet, nálunk meg büntetik ha megvéded magad és szegény rablógyilkos-bácsinak nagyobb kárt okozol, mint amekkorát ő okozott neked.
2011. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KÁELEF ***** válasza:
Az enyém is törlődött, úgytűnik fáj az igazság.
2011. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amerikai törvényeket magyarországra, ott pl. ha valaki bemegy a házadba, akkor akármilyen eszközzel megölheted, és a rendőröknek annyit mondasz: betört hozzám
2011. febr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!