Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetünk ha az ügyvéd a...

Johnny1979 kérdése:

Mit tehetünk ha az ügyvéd a számlájára utalt pénzt, az ügyvédi megbízás visszavonása után se hajlandó kifizetni?

Figyelt kérdés
Édesanyám a testvére halála után felkereste az elhunyt testvére ügyvédjét. Az ügyvéd meggyőzte anyámat hogy szükség van rá (mint később kiderült teljesen feleslegesen), ráadásul horribilis összegért (fejenként 500.000 Ft-ért). És még azt is aláíratta anyámmal és a testvéreivel hogy a hagyatéki tárgyalás után az ügyvéd számlájára utalják az örökségüket, amikor ez megtörtént, "nagylelkűen" kiszúrta a szemüket 200.000 ft-tal. Amikor a tudomásomra jutott hogy mi történt, visszavontuk az ügyvédi megbízását. De nem hajlandó a pénzt visszautalni.
2011. febr. 28. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alig hiszem, hogy ez tényleg megtörtént. De ha igen, akkor meg kell neki mondani, hogy ha nem fizet, bejelentitek az ügyvédi kamaránál, illetve bírósági úton érvényesítitek a követelést. A kamarától általában be szoktak ijedni, ha tényleg szélhámoskodott egy ügyvéd. És nem ismerem a részleteket, de itt akár még egy büntetőfeljelentés is szóba jöhet. És ha továbbra sem fizet, akkor tényleg meg kell indítani ezeket a dolgokat.
2011. febr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs mit húzni vonni. Fenyegesd meg az ügyvédi kamarával egyből megpuhul a kis szíve.
2011. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szükséges iratokkal,bizonyitékokkal irány az ügyvédi kamara,onnan pedig a biróság.Nem kell itt semmiféle határidő,mert magától nem fogja vissza adni.Nem szabad hagyni,és várni sem.
2011. febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! Plusz a biztatásokat.

Az első válaszra válaszolva : sajnos amit írtam az igaz!

Lehet hogy fizetni fog és csak az időt akarja húzni mert a 3.5 millió forintot a lakossági folyószámlájára utaltatta a két örökössel ,gondolom addig is kamatozik neki.

Egyikünk se gondolta hogy egy idős ügyvéd (szerintem 70 éves már rég elmúlt),ilyet tegyen de akinek csak megemlítjük az ügyvéd nevét az a fejét fogja. Csak rosszat hallunk róla. Állítólag hatalmas vagyona van és az Apeh (NAV)is vizsgálódik mert igazolni nem tudja. Amióta az ügyvédi meghatalmazást visszavontuk anyámat zaklatja telefonon hogy visszakapja a meghatalmazást. Volt rá példa hogy amikor be akart jönni az ajtón közöltem vele hogy itt nincs mit keresnie mert lejárt a meghatalmazása, erre erőszakkal befurakodott. Amikor meglátom akkor a Gyűrűk urából a Gollam (Szmiagor) jut eszembe róla, aki a pénz bűvöletében él és bármi áron ragaszkodik hozzá. Lehet hogy sajnos anyám személyisége is szerepet játszik abban hogy ez így alakult, mindenkinek hisz, rosszindulatot nem feltételez senkiről.

Pláne ha egy ügyvédről van szó, neki még azt is elhinné hogy zöld az ég. Anyám "csak" egy takarítónő számára egy "nagy ember" szava maga a szentírás.

Holnap megyünk ismét az ügyvédhez. Ha eredménytelen lesz: Kamara + rendőrség.

2011. febr. 28. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
De sürgössen!!!!!!!!!!!!És nem ártana egy megbizható ügyvéd sem,akitől a feljelentés elött lehetne tájékozódni.
2011. febr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az ilyen a szakma szégyene. Sajnos az ilyenek miatt általánosítanak. Vannak még azért becsületes ügyvédek, keress egyet, de gyorsan. Lehetőleg másik megyéből (hogy ne ugyanaz a kamara legyen). Kamatostól kell visszakövetelni a pénzt, és az ügyvédi megbízást is meg kell támadni megtévesztés és feltűnő értékaránytalanság címén. Ha megfenyegeted a kamarával, akkor csak a nektek járó pénzt fogja visszaadni, de a megbízási díj is elképesztő.

Én még büntető feljelentést is tennék sikkasztásért.

2011. márc. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos a Kamaráról mi sem hallottunk túl sok biztatót, ha meg is "büntetik" állítólag elég enyhén szankcionálják. Már az is elárul valamit hogy a Kamara említésére a füle botját sem mozdította. Voltam az ingyenes jogsegély szolgálatnál is, ahol elvörösödve olvasták az ügyvéd irományait. És voltunk ügyvédnél is aki ellátott pár jó tanáccsal. Levélben felszólítottuk, amiben leírtuk hogy a rendőrséghez fordulunk, erre pár nap múlva felhívott hogy hajlandó "megállapodni", és ezután a fele örökséget átutalta. Sajnos anyám az emberi butaság mintapéldánya ugyanis a bankban elolvasatlanul aláírt valamit, amit az ügyvéd elé tolt. A rendőrségen teszünk feljelentést. Köszönöm a hozzászólást !
2011. márc. 13. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez elképesztő. Én laikus vagyok a témában, szóval megoldást magát nem tudok rá, viszont felmerült egy két dolog. Az igazság, hogy aki ilyet csinál, szerintem nincs vesztenivalója. Vagy azért, mert akkora szarban van, vagy pedig - mivel ügyvéd - talált egy kiskaput. Ismertem normálisnak tűnő embert aki utakat szervezett, jó arc volt aztán kiderült, hogy körözi az interpol is.
2011. márc. 27. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindkét feltételezésben van igazság, ugyanis az érintett ügyvéd elmúlt már 80 éves így veszteni valója nincsen, és rutinja is van. Csak bele kell nézni a szemébe és látni lehet a kapzsiságot. Ha tudná hogy csak egy napja van hátra akkor is megtenné, a vérében van. Jelenleg minden irat egy másik ügyvédnél van , aki most a lehetőségeket keresi,mert azért jól kitalálta magának hogy hogyan lehet csőbe húzni a mit sem sejtő, benne megbízó gyanútlan embert. Sajnos ebben az országban minden szakmához kell értened, mert vannak olyan emberek akik ha meglátják hogy egy laikussal áll szemben kihasználja a lehetőséget hogy bepalizza. Pláne ha még látja is hogy olyan emberrel van dolga aki akkor sem mer szólni ha kiderül a turpisság.

Sajnos én is egy konfliktus kerülő ember lettem és nem kérdőjeleztem meg más ember őszinteségét sem, nehogy mások agresszívnak vagy modortalannak tartsanak. De ezzel csak azt értem el hogy mások gyengének, nyámnyilának és mulyának tartsanak. Most már úgy vagyok vele hogy inkább tartsanak bunkónak,akadékoskodónak, minthogy egy ilyen sz..házi átverjen.

2011. márc. 28. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!