Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt olyan valaki aki...

Van itt olyan valaki aki ügyvéd? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lenne leírnom és nem szívesen publikálnám. Ha van itt ügyvéd és tudna tanácsot adni privátban az jó lenne. Sajnos anyagilag nem állok jól és erre feljelentett egy illető aki nem hagyott békén:S Valaki tudna nekem segíteni?:(
2011. jún. 8. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ügyvédet jogiforum.hu-n találsz. Tapasztalataim szerint ide nem szokott járni egy sem, én végzős joghallgató vagyok, általában igyekszem segíteni, de nyilván adott esetben csak az irányokat tudom megadni a probléma megoldásához, ügyvédhez fordulás van amikor elengedhetetlen.
2011. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom nagyábból. Az interneten írtam egy hozzászólást egy témához és erre egy személy elkezdet velem vitába kezdeni. Én nem írtam rá sértőket és direkt kerültem a csnya szavakat, de ő sértő szavakat is használt. Erre a moderátor persze törölte azokat. Aztán az illető rámírt privátban és ott folytatta a vitáját. Egyszer csak a végén olyat írtam amivel beperelt testi sértés elkövetésével. Igaz rossz dolgokat írtam, de csak hazudtam, mert már elegem volt belőle és nagyszámból ez lett:S De még a lénynek sem tudok ártani:/ Röviden ennyi. Most nem tudom, hogy mit tehetnék:( Rám szállt, sértegető szavakat is használt és most feljelentett, meg valószínű röhög rajtam.
2011. jún. 8. 20:09
 3/13 A kérdező kommentje:
Most meg sík ideg vagyok, mert anyám szívbeteg és küldeni fogják az idézést postán. Abszolult nem fog neki örülni. Mellesleg hogy amikor a feljelentő írta, hogy feljelentett akkor írtam neki olyan levelet, hogy béküljünk ki, és hát persze hogy vissza se ír:S Addig tudott míg provokált!
2011. jún. 8. 20:14
 4/13 anonim ***** válasza:

"Egyszer csak a végén olyat írtam amivel beperelt testi sértés elkövetésével."


Írással hogy lehet testi sértést elkövetni???

Ehhez minimum személyes kontaktus kell.

2011. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Budapesti Internetbűnözési Hivatal-tól mégis ezt kaptam: testi épsége sérülésére utaló kijelentéseket tett.

De amúgy utána ő is írt olyat, hogy kiveri belőlem a szart akkor most én is feljelenthetem ezzel, nem? Meg zaklatásért is nem? Így már ő van bajban igaz? Meg nem tudom, de a bírósági kölcségeket terhelhetem rá?

2011. jún. 8. 21:16
 6/13 A kérdező kommentje:
Vagyis testi sértés megelőzéseként tette feljelentését, mert nem megtörtént testi sértésről van szó.
2011. jún. 8. 21:23
 7/13 anonim ***** válasza:

1. Olyan nincs, hogy Budapesti Internetbűnözési Hivatal, onnan nem kaphattál semmit.


2. Honnan tudták meg a személyazonosságodat és a címedet?


3. Esetleg talán tán veszélyes fenyegetés szabálysértése lehet, amit elkövettél, ehhez az kell, hogy mást bűncselekmény elkövetésével komolyan megfenyegess. A komolyság itt kérdéses, bár ezt csak a konkrét szövegek ismeretében lehetne megítélni. 150 ezer Ft-ig terjedő pénzbírsággal vagy elzárással sújtható legfeljebb.

2011. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az emailből másoltam ki a Budapesti Internetbűnözési Hivatal-t, tehát ők így írták. Valamint azt is amivel feljelentettek. Az email címemet tudták az adott feljelentőtől és ezen kérik, hogy adjam meg a lakcímem. Ha nem teszem meg akkor az informatikai alosztály fogja lenyomozni az én költségemre. Hát én konkrétan nem írtam a feljelentőnek, hogy meg is teszem, mert rákérdeztem, hogy szerenté ha megtörténe. Lényegében ott van a kérdés, szóval nem érzem komoly kijelentésnek. Meg a feljelentő viszont kijelentette a levél után, hogy a szart is keveri belőlem. Anyázást is hozzá tett csak nem akartam bemásolni a trágár szavait ide. Végülis úgy érzem van mivel ellene szóljak, de anyám szívbetegen teljesen ideg lesz. Meg ha az anyagi költségeket nekem állni kell, hát.... Ki vagyok így készülve.
2011. jún. 8. 22:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
2011. jún. 8. 22:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Te sztem ez egy krva nagy HOAX !!!


Olyan tudtommal nincs hogy "Internetbűnözési Hivatal"


Viszont okos informatikusok vannak, akik csinálhatnak ilyen jellegű emailtárhelyeket.


"Az email címemet tudták az adott feljelentőtől és ezen kérik, hogy adjam meg a lakcímem."


Hát ne add meg. Ha valóban hatóság, akkor nyomozzák le hivatalosan. Ezt csak akkor lehet tudtommal, ha hatósági eljárást kezdeményenznek ellened.

2011. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!