Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet ezt a kérdést...

Hogy lehet ezt a kérdést egyértelműen megfogalmazni?

Figyelt kérdés

„Egyetért-e Ön azzal, hogy az öregségi nyugdíjkorhatár ne haladhassa meg a 62 évet?”


Az Alkotmánybíróság szerint ez nem elég egyértelmű. De én a zavaros levezetésükből se értem, hogy akkor hogy lehetne ezt a kérdést egyértelműen megfogalmazni. Mert ha minden lehetséges szempontot figyelembe veszek, amit előírtak, akkor az már nem kérdés lenne, hanem egy esszé, és akkor azért nem engednék át. Tudna valaki segíteni nekem és a népszavazás kezdeményezőinek? Itt az AB határozat:


[link]


2011. febr. 28. 18:42
 1/2 Mycurka válasza:

Egyetért Ön azzal, hogy az öregségi nyugdíjra jogosító korhatár az 1952. január 1-je előtt és után születetteknél - nők és férfiak számára - egységesen a 62. betöltött életév maradjon?


Az "e" szócskát kihagynám, attól még kérdés, viszont egyértelmű az alatta aláírók válasza. Aki nem ért egyet, nem írja alá.


A kifogástevőnek az a gondja, hogy máshogy számolják a nőket és férfiakat.


Én így fogalmaznék, vagy legalábbis hasonlóan, így idézzük a törvény szövegét is.

2011. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát erre nem jöttem volna rá.
2011. márc. 3. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!