Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvédek, akik már voltatok...

Ügyvédek, akik már voltatok ilyen helyzetben, milyen védeni egy olyant, aki egyértelműen bűnös és olyan a vétke, amit ti is elítéltek emberileg?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szerencsére semmilyen oldalról érintett, egyszer voltam tárgyaláson tanulmányi kirándulás keretén belül vittek el középiskolában minket anno. Csak kíváncsiságból érdekel.
2010. nov. 28. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ügyvédek nem személyt védenek, hanem ügyet. (Bár erre a nevükből is rájöhettél.) Az a munkájuk, hogy a vádlott mentségére felhozható enyhítő körülményeket előássák, hogy később az ítélet ne legyen támadható, ne mondhassák, hogy igazságtalan volt. Tehát nem kéne ebből erkölcsi problémát csinálnod. Az a dolguk, hogy a eljárás korrektül follyon le, nem pedig, hogy egy gyilkost úgymond megvédjenek.
2010. nov. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tök mindegy, bűnös-e vagy sem, mindenképpen arra kell törekedni, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki egy ügyből, úgy értem, bármi áron, ami legális
2010. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
17:25 - Nézd, amíg például egy Stohl megúszhat egy halálos gázolást ittasan, addig hadd nézzem átlagemberként az erkölcsi oldalt is.
2010. nov. 28. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ördög ügyvédjében volt rájuk egy tökéletese definíció!
2010. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"...amíg például egy Stohl megúszhat egy halálos gázolást ittasan..."

Azért csak maradjunk a tényeknél.

2010. nov. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!