Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell felmondani?

Hogyan kell felmondani?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hülye kérdés, de első alkalommal mondanék fel.

Magamtól azt gondolnám, hogy a közvetlen főnökömnek kell benyújtanom a felmondásomat, de a szüleim azt mondják, hogy a személyzeti osztályra menjek.


Most akkor hogy is van ez?


Köszönöm!


2011. febr. 28. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

3 féle felmondás létezik papíron a jogban.

Azonnali ~

Közös megegyezéssel történő ~

Rendes ~

Mindegyiknek meg vannak az előnyei, hátrányai.

2011. febr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de a kérdésem nem erre vonatkozott.

Rendes felmondással akarok felmondani.


A kérdésem az, hogy a főnökömhöz menjek oda, az ő kezébe nyomjam bele a felmondólevelet, vagy a HR-re menjek?

Gondolom a HR-re mindenképp el kell mennem...de mi a sorrend?


Én a főnökömhöz mennék. Szerintem az a normális, ha ő tudja meg először, de a szüleim meg erősködnek, hogy a HR-re menjek.

2011. febr. 28. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen ragaszkodsz a felmondáshoz, akkor azt a munkáltatói jogkör gyakorlójának címezve készítsd el. A közvetlen munkahelyi vezetődet tájékoztasd először, úgyis az ő feladata a folyamat elindítása.

Azt nem tudom miért ragaszkodsz a felmondáshoz.

Ha rendes felmondással mondasz fel, akkor a felmondási időt teljes egészében le kell dolgoznod. A felmondási idő legalább 30 nap. Ezt akarod ?

Ha rendkívüli felmondással mondasz fel, akkor azt meg kell indokolnod. Ilyenkor nincs felmondási idő, de olyan indokot kell felhoznod ami a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Az indok jogosságát a munkáltató munkaügyi bíróságon vitathatja. Ez még jobb.

Miért nem jó neked a közös megegyezés, ahol leírjátok, hogy holnaptól viszlát felejtsük el egymást.

Te tudod mit akarsz.

2011. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Azért, mert már aláírtam egy másik cégnél, ahol jövő hónapban kezdek és azt szeretném, hogy semmi se szóljon közbe. Nem akarom, hogy az legyen, hogy elkezdenek szívózni, vagy akármi...

Meg ez a normális szerintem. Pályakezdőként kerültem ide, rendesek voltak velem végig, miért szívassam meg őket azzal, hogy közös beleegyezéssel, azonnali hatállyal felmondok? Így a sürgős melókat az utolsó hónapban betudom fejezni és mindenki boldog.

2011. márc. 1. 07:02
 5/5 anonim ***** válasza:

A közös megegyezés nem jelent azonnali hatályt. A közös megegyezésbe bármi belefér ami nem jogellenes és mindkét fél szabad akaratából történik. Ezt mutatja a neve is.

Lehet olyan közös megegyezés is amelyben 1 hét vagy 2 hónap múlva szűnik meg a munkaviszony.

2011. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!