Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok erről a hozzááll...

Mit gondoltok erről a hozzáállásról és véleményről?

Figyelt kérdés

Olyan térségben élek, amely valaha normális színvonalú volt, mára azonban lezüllött, és negatív visszhangja van csak. :( Meguntam, hogy este nem lehet kimenni az utcára, ha magadba mész ki, akkor beléd kötnek, féltened kell az értékeidet, nincs az embereknek munkájuk és általános rosszkedv van úrrá az embereken.


Elképzelésem az lenne, hogy drasztikusan meg kellene reformálni az országot. Múltkor kaptam egy levelet, hogy mit gondolok az új alkotmánytervezetről... Mit ne mondjak, hogy valaki annyit szavazhasson, ahány gyereke van... (Orbán Viktorék nagyon be akarják magukat biztosítani), ennyi erővel az oktatási szint alapján is lehetne szavazni, hogy akinek egyetemi diplomája van, annak 10, akinek főiskolai, annak 8, akinek érettségije 5, akinek szakmunkásképzője, annak 2, akinek semmi, az ne is szavazzon? A demokrácia lényege éppen az egyenlőség lenne, szóval felháborító.


A másik az, hogy egyszerűen undorító a "segélyfalók" viselkedése. Szerintem elhibázott döntés, mondjuk már a 4. gyerek után többszázezer forint értékű családipótlékot adni. Nálunk az egyetemen is azt hangoztatják, hogy igen ők MEGÉRDEMLIK. Gondolok arra, hogy aki tényleg megérdemelné, mondjuk aki szerény körülmények között eljut az egyetemre és jól tanul, azt miért nem támogatja így az állam? Őbenne nagyobb remény van, mint ott, ahol 8-an, 10-en testvérek, élnek egy sötét, takarítatlan putriban, a szülők elisszák és eljátsszák a pénzt játékgépen és ennyi...


A másik pedig a közbiztonság, hogyha tényleg több rendőr lenne, majdnem minden sarkon egy, és elkapnák a suhancokat, akik késő este randalíroznak (belekötnek idegenekbe, nőkbe, egymagukban sétáló emberekbe, idősekbe), nem hagynák, hogy az emberek lézengjenek az utcán éjjel, lehet jobb lenne minden. Nem arra gondolok, hogy akit elkap a rendőr, azt pofozza fel, vagy verje meg, hanem, hogy nagyobb legyen a fegyelem.


A másik pedig az, hogy a képzési színvonalon is véleményem szerint emelni kellene. Nem érdemes nagy létszámú osztályokat indítani, és olyan embereket, akiket egyáltalán nem érdekel, csak odajárok, mert anyám anno oda íratott be. Idővel ki kellene szórni azokat az embereket, akik képtelenek teljesíteni az amúgy is alacsony képzési követelményeket és menjenek szakmát tanulni. Fel kellene értékelni azt, hogyha valaki szakmát tanul, az nem lenézendő. Sokra megyünk, hogy leérettségizett nálunk sok ember és alig vettek fel valakit egyetemre, vagy ha fölvették, akkor csak bukdácsol. Valahol szégyen, hogy mindenki csak pepecs munkát akar vállalni (banki szakügyintéző, titkárnő) és igazából a kemény, fizikai munka messze áll mindenkitől. Nálunk például az osztályban a többi fiú sosem segített, ha fizikai munkáról volt szó (pl. teremben lévő dolgok pakolása, szertár pakolás, stb.), ellenben mindig verték magukat, hogy jaj, ők így verekednek, úgy, amúgy milyen erősek, stb.


Hirtelen ennyi jut eszembe, igazából ennyi az, ami érint engem, de szerintem rengeteg mindenen lehetne változtatni. Valójában szerintem nem rossz az, ha megkövetelnek emberektől valamit, elég elnézni a 15-16 éveseken, mindegyiknek össze vissza van festve a haja, tele vannak piercinggel, olyan ruhákat vesznek fel, mint a r*bancok, csúnyán beszélnek és nem értenek semmihez. :( Igazából rájuk nem alapozhatjuk a jövőt, még vannak olyanok, akik tényleg ki akarnak emelkedni és mutatni valamit, de szinte senkit nem érdekel az, hogy jól tanul az ember és akar valamivé válni, ma már más a divatos...


Szerintetek? Nektek mi a véleményetek?


2011. márc. 5. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyerekek utána szavazati jogot szerencsére elvetették.

4. gyerek után nem több százezer, hanem 56e forint jár, és ha normálisan tartanék el, akkor még kevés is lenne, tény, hogy reformra lenne szükség.

Jogos a közbiztonság igénye, voltak már rá kísérletek, még tervez a kormány szigorító lépéseket, majd elválik mi lesz belőle.

A fiatalság problémája egy összetett kérdés, épp ezt szolgálja szerintem a büntethetőségi korhatár leszállítása, és az, h 15 éves korig legyek kötelező iskolába járni, és utána álljanak be a fiatalok dolgozni.

Próbálkozások vannak, nem is kevés, haladgatunk előre, csak nem látványosan, ami az elmúlt 8 évben történt, arra gyorsan demokratikus keretek között elég nehéz is lenne normális megoldást találni.

Na nekem ez a véleményem :D

2011. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Többszázezer ft családi pótlék? De jó lenne.....de sajnos nem ennyi,hidd el.

Te soknak találod a családi pótlékot,és meg soknak találom azt a sok felnött embert,akik egyetemre járnak,meg főiskolákra, és másokkal akarják magukat eltartatni,mert ők tanulnak.Én nem bántom az egyetemistákat,de állandóan csak panaszkodtok,hogy nincs egy filléretek sem,és senki nem támogat benneteket.Van neked arról fogalmad,hogy mibe kerülne ennyi "nagy iskolást" támogatni?Nagyon sokba,és erre az államnak nincs pénze,és nem valószinű.hogy lesz.

2011. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, 1. válaszoló! :) A családi lehet tényleg kevesebb, csak tudnám, hogy mit dobálnak be a gépbe, mit isznak el... Sajnos itt tart az ország. :(


Egyébként nézz szét az egyetemisták között, kedves 2. válaszoló! A legtöbbje iszik, dohányzik, drogozik, be sem jár órákra, kollégiumot kap, autóval járkál mindenhova és éli az életét. Biztos nem azok panaszát hallod, akik valóban rászorulnak. Saját fülemmel hallottam olyan panaszt, hogy egy lány (!) nem tudta, hogy italt vagy ételt vegyen és most ital alatt érts alkoholos italt... Mellesleg megsúgom neked, hogy havi 13 ezer forint értékű szociális támogatást kaptam, meg egy összegben iskolakezdési támogatást, ami 50 ezer forint volt. Ez így tényleg soknak hangzik, csak számold ki, hogy a bérlet havonta 3500 forint, könyveket is ha fényeled, akkor alsóhangon 10-15 ezer forint, plusz emellett ha tényleg nem jársz mondjuk menzára, hanem magadnak főzöl egyszerűeket, vagy inkább csak néha-néha veszel "módosabb" kaját, akkor is kijössz napi szinten olyan 6-700 forintra (kaja, ivólé, kis rágicska) és ebbe nem számolok olyat, amire a többi egyetemistának létszüksége van: pia, cigi, stb...


Kérdem én, ez így helyén való? Elvileg a szoctám arra lenne, hogy támogassa azokat, akik rászorulnak, nem pepdig olyanokat, akik mercedes-szel járnak és emellett 2x ennyi szoctámot kaptak... Csak sajnos nem azok kapják meg, akik tényleg megérdemlik és ez nem siránkozás, csak felháborító, hogy sokan vannak úgy, hogy el kell gondolkozni, hogy van könyvet vesznek, vagy esznek, vagy egyik héten nem tudnak visszamenni az egyetemre, mert nincs pénzük, más meg több milliós autóval furikázza a cicababákat, meg két kézzel szórja a pénzt, nem érdekli, hanyadik vizsgája van, valaki úgyis állja, esetleg egy albérletben bulizza végig a hetet és vizsgán találkozunk csak... Tudod, ennyi különbség van egyetemista és egyetemista között...


Érdekelne a további véleményed is, hogy ezek után mit gondolsz... Én magam nem ehhez a réteghez tartozok, hanem ahhoz, aki azért tanul, hogy minél több támogatást kapjon és ne szoruljon másra, és minél kevesebb terhet jelentsek az itthoniaknak... Gondolom most a felét sem hiszed el, pedig megsúgom, hogy a tanulmányi időszak 1. hetétől gürizek ezért... :S :)

2011. márc. 5. 23:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel a problémával küzdenek kisgyerekes családok is,akiknek naponta kell megküzdeniük a nélkülözéssel,és akkor is ételt kell "varázsolni"a gyerekeik elé,ha van munkahelyük,ha nincs.Fizetni kell a rezsiket,a ne adj isten törlesztőt,és élni kell a semmiből, szinte.És amikor a gyereknek cipőt kell venni,mert muszály,mert kinötte,akkor ugyan miből?-a kosztpénzből? Igen abból,mert nincs más választás.És az iskolában erre arra bekell fizetni?-igen be kell,mese nincs.Tán a gyerek beteg,gyógyszert kell kiváltani,1500-2000 Ft ért?-persze,hogy kikell váltani,mese nincs.Szerinted mi jobb helyzetben vagyunk? Ne hidd.
2011. márc. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mivel mondjuk otthon van tesóm és anyukám, ugyanúgy tudom, hogy mit jelent a semmiből kiteremteni azt, hogy legyen mit enni, ruhát hordani, betegség esetén gyógyszert bevenni. Kicsit aggaszt az, hogy tesóm tehetősebb osztálytársai azonban csak menőzésből járnak oda, hogy megmutassák, hogy ilyen laptopom van, ilyen telefonom, ilyen táskám, azonban otthon még egy jóízű falatot nem ettek és na kínáld meg, hogyha ott van... Mert ugye napi több órát van ott és az Istennek nem veszi észre, hogy esetleg zavar... Holott néha anyám nélkülözi azért, hogy tesómnak vagy nekem legyen... De nem, feljön az a kis csitri és eszik nálunk, erről mi a véleményed? Tesómnak hiába mondom, hogy nem kell felhoznia, meg legyen ennyi esze... őt nem érdekli. Egyébként sokan rossz helyzetben vannak, de nálunk vannak olyan családok is (nem házra gondolok, hanem település, környék), ahol van 12-14 gyerek, azért ott nem 54 ezres családit adnak és valahogy nem törődnek azzal, hogy legyen mit enni a gyereknek, és hasonlóak... Szerintem ebbe kellene belegondolni... Valahogy erre gondoltam... csak bizonyos szint után akkor ne adjanak családi pótlékot, mert ott nem azért van 14 gyerek, mert azt féltik, hogy fenntartsák a magyarságot, vagy mindenkit ki akarnak taníttatni és jobb sorsra nevelni, nem meg akarnak adni nekik mindent és hasonlóak... Valahogy gondolkozzunk reálisan és azokat támogassák, akik tényleg megérdemlik. Nem gondolod úgy, hogy lehet az a plusz pénz, amit ők megkapnak és bedobálnak a játékgépbe, azt megehetné a te gyereket, kaphatna új ruhát, vagy kicsit könnyebb lenne az élet? Mert szerintem az lenne, csak sokan általánosítanak és a legegyszerűbbel kezdenek (mint te is azzal az 54 ezres családival, azonban vannak sokkal drasztikusabb esetek). Ne mondja nekem azt senki, hogyha valakinek több, mint 12 gyereke van, attól még úgy kell viselkedni, hogy sosem fürdenek, rabolnak, fosztogatnak és betörnek más házába, elfoglalják azt... Valahol összetett a probléma, de kezelni kellene, szerintem...
2011. márc. 7. 12:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért vannak a gyámügyisek,a családgondozók,a védőnők.Ha bármi ilyet észlelnek,nekik kötelességük(lenne)jelenteni.De egyébként az ilyen családok kölykei nem igazán járnak iskolába,az viszont a családi p. megvonásával jár.Ez Orbántól nem volt rossz ötlet.
2011. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez nem volt rossz ötlet, viszont hozott néhány olyan döntést, ami eléggé durva. Egyébként azért nem járnak iskolába, mert otthon nem ezt látják. Egyik volt osztálytársam anyukája olyan intézményben dolgozik, ahol csökkent képességű gyermekekkel foglalkoznak, a gyerekek részt vesznek a tanításban, aktívak az órán, már a maguk módján, de otthon azt nevelik beléjük, hogy őket ki akarják irtani és ezért tanítják nekik például az óvszert. Amikor meghallottam ezt a sztorit, teljesen le voltam döbbenve és sajnos elég sokan elhiszik, mivel már 13-14 évesen teherbe esnek...
2011. márc. 7. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!