Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabályos, ha egy gimnázium...

Szabályos, ha egy gimnázium nem indít bizonyos tantárgyból fakultációt, ha azelőtt az le volt írva?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írom-e a kérdésemet, de az a helyzet, hogy a minden évben kiadott kék középiskolai információs könyvben le van írva, hogy bizonyos tantárgyakból fakultáció indul. Most pedig a 14 tantárgyból csak 9 indul el. 10 a minimum létszám minden tantárgynál, pedig bizonyos tantárgyakat 250-en választhatnak, másokat csak 20-an. Nem kérdés, hogy melyikből nem indul fakt. Így viszont megmondják, hogy milyen szakmában helyezkedhetsz el.
2011. márc. 9. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
kellő számú jelentkező hiányában szabályos. össze kell szedni annyi embert. esetleg megkéritek a tanárt... jobbat nem tudok, kérvényeztetni kell.
2011. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én 2002ben érettségiztem, szóval még a régi rendszerben.

Az én gimimben sem akartak néhány tantárgyból fakultációt indítani, köztük abból sem, amiből én érettségizni akartam. Az osztályfőnök nem akart semmit tenni az érdekemben, úgyhogy az igazgatóval beszéltem, hogy én márpedig abból a tárgyból akarok fakultálni. Szóval a végén egyedül nekem indítottak a tárgyból fakultációt. (Tény, utána az osztályfőnök rühellt, ott tolt ki velem, ahol tudott.)


A mostani 2szintű érettségi rendszerben nem tudom milyen szabály vonatkozik a fakultációkra. Szerintem beszélj vagy az osztályfőnökkel, vagy az igazgatóval az ügyben.

2011. márc. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a 10 fő, akkor NEM INDULHAT fakultáció, ezt nem az iskola dönti el, hanem a törvény.
2011. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát ismerősöm anyja tanár, és tavaly két embernek tartott faktot. Csak éppen a matekot 240 diák választhatja , és 40 választotta is, de olaszt csak 24 választhat, és abból 10 azért az olyan arány lenne (mert most hárman vagyunk), mintha matekból kb. 110 választotta volna...
2011. márc. 10. 18:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Jó, akkor kérdezd meg a tanárt, hogy kapott-e érte fizetést.
2011. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kapott. Ugyanannyit kap 2 diák után, meg 40 után is... nem /főre fizetnek, hanem /órára... Elég szarul járna mondjuk egy fizika fakultációs tanár...
2011. márc. 11. 18:35
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy működik, hogy rendes a tanárunk, és nekem meg egy másik lánynak tart faktot. (Olasz nyelv, igazából csak azért vállalta "puszira", mert szükségem lesz az emelt olaszra, és megörült neki, hogy valakit az ő tantárgya is érdekel...)
2011. márc. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát nálunk az baj, hogy mindenki szerint a tanár hülye, nem tud tanítani, ezért megutálták az olaszt, faktra meg nem nagyon fáj a foguk... de én szeretem, és érettségizni szeretnék belőle... csak a tanár látja, hogy senkit sem érdekel, és lassan már őt sem...
2011. márc. 12. 22:21
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ugyanannyit kap 2 diák után, meg 40 után is"


Biztos nem, kettő után elvileg semmit nem kaphatna, maximum szívjóságból tarthat faktot. Egy ellenőrzésen jól megjárhatja.

2011. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként készülj fel, ha egyetemre mész ott is ez lesz. Ha valamelyik szakon nincs meg a minimális jelentkező, akkor nem indítják. Ez van, ezt el kell fogadni. Nem lehet egyszemélyes tanfolyamokat indítani.
2011. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!