Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tulajdonjog 1/2 rész kiváltása...

Tulajdonjog 1/2 rész kiváltása. Egy alkoholista családtag és nagyon meg keseríti az életünket. Mi ki szeretnénk fizetni a tulajdonjogát, de semmire se hajlandó. Gyámság alá is indítottunk pert?

Figyelt kérdés

Röviden azt szeretnénk kérdezni, hogy édesap-m keményen iszik, mert kap nyugdíjjat és csak italra költi a pénzt.

Mi fiaival és édesanyámmal aki halálos beteg meg akkarunk szabadulni édesapánktól. Van mikor éjjel üvöltözik, de anyám kemóra jár és gyenge szervezete miatt szeretnénk apánkat valahogy más helyre kerülne. Viszont semmire sem hajlandó, de most gyámügyi bíróság van az ügy. Ott ajánlották a jogtulajdoni pert, ami kicsit útána olvasva évekig tartana. Én per nélkül is próbáltam egykezgetni, mert a lakás 9 miiliót ér KB-ül. És 4,5 adtam volna csak vidékre tudnám elhelyezni, de Ó elmondása szerint Ő jól érzi magát így ahogy van. Én és anyám életét keseríti, mert ápolatlan és ezt bővebben nem is akkarom kifejteni, mert ez a része nem ide tatozik és szégyelem is ezt a részét. Tudni kell, hogy 91 óta nincs nem volt bejelentet munka helye, mely apám nyugdijjazását is édesanyám csinálta és együtt laktunk 91 óta nem fizetett semmiféle rezsit. Ezt bizonyítani is tudjuk, de ezt csak azért írom, mert semmi féle hajlandót nem mutat arra, hogy Ő lemondana a tulajdon jgáról. Nem azt szeretnénk, hogy utcára kerüljön, hanem hogy idősek otthonába, vagy egy családiházt vegyünk... Kérdésem, hogy a 1. gyámügyi és a tulajdonjogi per mennyi ideig tart? 2. sehova nem hajlandó el menni, akkor mi önkényesen oda vihetjük? 3? Ha megint botrányt csinál kihez fordulhatunk? Előre is köszönöm a segítséget.


2011. márc. 13. 12:20
 1/9 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni, hogy 2006 van nyugdíjjba és 2 évik normális volt, mert Én vittem ba a kórházba. Sok ezret rá is költöttem, de hónapról hónapra kérte a nyugdijját míg mi oda adtuk. És most saját számlájára jön a nyugdijja. Így a rezsit csak 15 évig fiai és édesanyám fizetük be.
2011. márc. 13. 12:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyan papírt kell szerezni hogy nem beszámítható az öreg és akkor van aki helyette dönthet, pont úgy mint egy kiskorú esetében.
2011. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bíróságon lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését
2011. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja ez utóbbihoz válni kellene
2011. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A válópert be kell adni,és kérni a vagyon megosztást.Ha ez megvan,vagy kifizet benneteket,vagy muszály lesz bele mennie,az ingatlan eladásába.Arra,hogy mondjon le a tulajdon jogáról,nem lehet kötelezni.Az az ő saját tulajdona.Arról nem beszélve,hogy igy egy otthon sem veszi be,valami induló tőkét be kell fizetni.
2011. márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Azt nem irtam, hogy már rég elváltak.

Tulajdonjogi pert még nem inditottunk el.

2011. márc. 14. 07:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor sürgössen kell kérni,a vagyonmegosztást,hivatkozva azokra amiket leirtál.Egyiknek ki kell fizetnie a másikat,és elvan intézve.Ennek más útja nincs.
2011. márc. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És ez időben mennyi ideig tartana és ez is bírosági folyamat lenne? Köszönömszépen a segítséget.
2011. márc. 14. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az elhúzodik egy darabig,de ha az öreg nem fér a bőrébe akkor a biróság ideiglenesen kötelezheti a lakás elhagyására.Legalább is úgytudom.
2011. márc. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!