Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi miért nem nyomtatunk...

Mi miért nem nyomtatunk bankjegyet? (Miért nem nyomtatjuk ki az IMF hitelt, és utaljuk el)

Figyelt kérdés

A Japánok a gazdaságuk megmentéséért 8 billió Jent nyomtattak és pumpáltak a gazdaságukba.

Egyszerűen bevinnénk egy bankba és elutalnánk a IMF számlájára!

Ha valaki írná az inflációt akkor magyarázza már meg konkrétan, hogy mi miért van.


2011. márc. 15. 19:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%

aham, mert azt csak így meg lehet magyarázni,...

1 félév makro (amihez igazából nem árt 1 félév mikro) és 1 félév pénzügyi alapismeretek

2011. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

[link]



Csak annyi pénznek kéne forgalomban lennie ,amire nekünk is szükségünk lenne! Az államnak joga is volna kinyomtatni,de mivel kapitalizmus van ,így nem teszi! Egy állam egyedül úgysem tehetné meg,mert összeomlana! Ahhoz rengeteg államnak így kéne tennie,mert különben a többi állam megvonja az exportját! Az államot is magyarok irányítják,mégsem tesznek semmit,sőt nem is beszélnek erről! Nem idegenszívűek meg ilyen baromság,csak félnek!!

2011. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

első...hagyjuk már, hogy titeket mivel kábítanak...mikro meg makro!

Az egész egy DUMA!

2011. márc. 15. 19:17
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
A pénz olyan, mint a bankkártya. A bankártya csak egy műanyag lap, értéke attól a pénztől lesz, amihez vele hozzáfeérhetsz. Namost ha te legyártasz mégegy bankkártyát, akkor több pénzed lesz? Nyilván nem. Ugyanígy, ha pénzt nyomtatsz, az csak papír lesz, ha a mögötte lévő értéket nem növeled.
2011. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
Mert az MNB nem FED. Az IMF meg nem hülye. Te meg nem leszel Nobel-díjas közgazdász.
2011. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ma 19:17

A mögötte lévő értéket meg ,hogy növeled? Úgy,hogy a bankok a semmiből adhatnak hitelt? Ha én adok neked hitelt úgy,hogy a pénzel nem rendelkezem és még elkezdenék kamatoztatni is,akkor uzsorás vagyok!

2011. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

jól van nézd már a sok önjelölt közgazdászt -.-

mi a francnak válaszolnak az ilyenek


menjenek mikrózni meg makrózni xD

2011. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"első...hagyjuk már, hogy titeket mivel kábítanak...mikro meg makro!

Az egész egy DUMA!"


Sajnálom ezek után én se tudnám elmagyarázni, pedig azt mondják jó tanár vagyok. Mikor volt az Magyarországon, mikor az 1 milliárd milpengőket seperték az utcán meg talicskában vitték? Csak a nosztalgia miatt...

2011. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves Tanár!

Én nem nézlek le, de ügye nem azt akarod mondani, hogy Japán nyomtathat infláció nélkül 10 billió Jent, még mi Magyarok nem!?

Mivel a bankok is a senki pénzét adták kölcsön, gondoltam mi nyomtathatunk 10.000 milliárd Forintot, hogy megadjuk a tartozást.

De kérdezném én, hogy mi az, hogy az IMF nem hülye? Mi köze hozzá?

Neki kell a pénze, hát tessék megkapja. Ki kell nyomtatni, és bevinni egy bankba pl City Bank, és elutalni.

Mi ebben a nehéz? Megkapja a pénzét? Meg. Mi kérdeztük hogy honnan van? Nem!

Ja vagy a sanyargatás a lényeg?

2011. márc. 15. 20:08
 10/24 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!