Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetik, lehetséges ez? (lent)

Megtehetik, lehetséges ez? (lent)

Figyelt kérdés
Két hölgyről egy képet (ami elég intimre sikerült) felraktak emberek egy ismert oldalra , és a két hölgy kiskórú még, a történet úgykezdődött,hogy telefonon volt ez a kép aztán valahogy el lett terjesztve, a kép felkerült az oldalra, a szülők pedig feljelentést tettek a rendőrségen azok ellen az emberek ellen, akit gyanúsnak találtak, és kinyomoztatják a rendőrségen, hogy milyen e-mailról küldték, és onnan már beazonosítható. Ki tudják nyomozni? és tehetnek így feljesentést, hogy nincs semmi bizonyíték?
2011. márc. 18. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak nem a napiszar? Sajnálom de az a kép kint marad, mivel nem magyar a szerver
2011. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de az embereket akik gyanúsak, feljelenthetik?
2011. márc. 18. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
akik kitették vagy akik elterjesztették?
2011. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egyiksem. csak hozzájuk került a kép, és azt hiszik ők tették fel, de semmi bizonyíték.
2011. márc. 18. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:

FELJELENTENI bárkit lehet.

Kinyomozni pedig csak akkor tudják, ha találnak valami bizonyítékot arra, hogy ki követte el - de ez nem valószínű, tekintettel arra, hogy "ez a kép aztán valahogy el lett terjesztve". Ha sokaknál megtalálható volt a kép, akkor nem bizonyítható, hogy ki tette fel.


Úgyhogy ha te voltál, akkor megnyugodhatsz.


Pedro

2011. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem te írtál levelet nekik, amit ki is tettek?
2011. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem, egyiksem én voltam. csak sajnos kíváncsi természettel áldott meg az Isten, és nem birtamki, hogy ne kérdezzem meg.
2011. márc. 19. 19:26
 8/9 anonim ***** válasza:

A rendőrséghez nem tudok hozzászólni, hiszen az egy büntetőjogi eszköz. A napszarral kapcsolatban egyelőre csak polgári jogi próbálkozásokról hallottam, azok tudomásom szerint sikeresek voltak.


A megvezetett és eszközként felhasznált gyerekekkel szerintem kár bíbelődni (beküldők, terjesztők), mert ha nem egyértelmű, ki volt, meg túl sokan vannak, akkor az úgyis macerás, szóval lehet, hogy inkább az oldal üzemeltetői ellen lehetne polgári peres eljárást kezdeményezni, itthon, vagy esetleg a tárhelyszolgáltató államában.


Szerencsés esetben elegendő egy egyszerű ügyvédi felszólítás is, itt Magyarországon. Ez nem is kerül sokba, és gyorsan lemegy, akár pár óra alatt is. Hogy mennyibe kerül, nem tudom. Szerintem talán megvan egy-két ezresből is.


[link]


[link]


Hozzátenném, hogy mindenfajta képet puszta keletkezésénél fogva szerzői jog is véd (automatikusan, külön bejelntés nélkül is). Az iwiw és a myvip szabályzata nem tartalmaz lemondó nyilatkozatot a képtulajdonos szerzői jogairól, azokról tehát továbbra is a képtulajdonos rendelkezik. A felhasználó szabályzatban szereplő, gyakran félreértett ,,mentesítési feltétel'' nem menti fel a napiszart, hiszen ő nem is szerződő fél, a ,,mentesítési feltétel'' csak az iwiw-et mentesíti (indemnification). Személyiségi jogokhoz nem értek, de úgy tudom, a Fővárosi bíróság fent idézett linkjei szerint a napiszar tevékenysége e szempontból is támadható.


Valószínűleg ütősebb, ha a szakember (ügyvéd) utánanéz annak is, hogy hol van a szolgáltató (féléve még a Sharktech volt, Missoula város, Montana állam, USA, a mostani helyzetet nem tudom), és milyen módon lehet eljárni ott. Nyilván ez valamennyire megdobja az árat. De az általam ismert egyetlen esetben nem kellett idáig elmenni, és elég volt a sima egyszerű magyar ügyvédi felszólítás is.


Szakértő nélkül nem szabad levelet írni a napszarra, mert a magánemberek leveleit a napiszar kiteszi, még azzal pluszban is visszaélnek. Ügyvéd levelét csak ritkán teszik ki (eddig csak olyankor láttam ilyet, ha az ügyvéd valamit kifejezetten elrontott, és összecsapta a levelet).

2011. márc. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Feljelenteni gondolom azt lehet sikeresen, aki ,,szűk keresztmetszet'' (bottleneck)


[link]


vagyis ha tudni lehet, hogy az elterjesztés folyamata egy adott ponton szükségszerűen egy konkrét ember kezén kellett hogy átmenjen, vagy legalábbis szükségszerűen nagyon kevés számú ember kezén kellet hogy átmenjen.


Ha igazolható a rosszhiszeműségük is, akkor a feljelentés akár sikerülhet is, de ezek az oldalak ettől még nem feltétlenül veszik le a képet, pl. a puruttya főszerkesztője még saját alszerkesztőit is cserbenhagyja, ha lelepleződnének, és a töröltetéseket is felülbírálja (mondjuk ez eléggé beteges vonás, de tényleg így van).


Ami a polgári jogi eljárást illeti a puruttyával szemben: itt is vannak sikerek, de erről szintén nagyon keveset tudni.

2011. márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!