Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetik-e ezt a biztonsági...

Megtehetik-e ezt a biztonsági őrök egy szórakozóhelyen?

Figyelt kérdés

Hello!


Minap történt velem, hogy elindultam barátokkal este 8 körül egy pesti szórakozóhelyre (a reklám elkerülése érdekében cenzurázva :D Mo*****ns 2)

Punk hajjal (felállított taraj) mentem buliba, szeretem azt a frizurát.

Erre mennék be, a biztonsági őrök meg leordítják a fejem hogy ilyen hajjal nem mehetek be. Megkérdeztem hogy miért, értelmes választ nem tudtak adni. Olvasgattam neten meg ott is szabályzatot, sehol sem találtam, hogy "punk hajjal nem lehet ott szórakozni".

Ezt megtehetik csak úgy, ha sehol sincs feltüntetve? Ez milyen megkülönböztetés?

Nemtudom, hogy sértette-e a személyiségi jogaim, csak kíváncsi vagyok mit lehet ilyen esetben tenni. (azt ne írjátok hogy ne menjek olyan hajjal....).


Köszi.


2009. nov. 20. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom de én más szórakozóhelyekről is hallottam már, hogy az se mindegy hogy öltözöl fel, szelektálják az embereket. Egy diszkóba például nem biztos h beengednek egy "igénytelen" rockert vagy egy banda cigányt.
2009. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt engednek be, akit akarnak. Sajnos. Semmit sem tudsz tenni, ha hivatalos ügy is lenne a dologból, akkor is elintéznék azzal, hogy vagy részeg voltál, vagy kötekedtél, vagy valami más...

Az, hogy a törvény elvileg téged véd, semmit sem jelent a gyakorlatban. Itt, ahol én lakom is nagyon erősen szelektálják az embereket bizonyos szórakozóhelyeken.

2009. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
nyilván a punkok nem kívánatos személyek ott, fogd fel öcsi, ennyi.
2009. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem lehet a hajviselet alapján ilyen megkülönböztetést tenni. Mindazonáltal egyszerűbb, ha beletörődsz. Lehetne jelenteni a fogyasztóvédelmi felügyelőségnek, vagy a felügyeletet ellátó polgármesteri hivatalnak, mert ez egy szabálysértés, de nem hiszem, hogy érdemes ezzel kínlódni már csak a bizonyítási nehézség miatt sem. És még macerásabb lenne, de a személyiségi jogok megsértése miatt polgári per is indítható az üzemeltető ellen, de annak meg sok az illetéke, az ügy meg túl piti ahhoz, hogy megérje.
2009. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyenlő Bánásmód Hatóság


[link]


Korrektül kivizsgálják az ügyet. Megegyezésre is törekszenek.

2009. dec. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!