Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem töltöttem ki nyilatkoza...

Ha nem töltöttem ki nyilatkozatot arról, hogy megtiltom a rólam nyilvántartott adatok kiadását, akkor kiadják annak aki kéri őket csak úgy?

Figyelt kérdés

A polgár jogosult megtiltani is a róla nyilvántartott adatok kiadását, illetve engedélyezheti annak kiadását.

(1992. évi LXVI. tv. 2. §)

A polgár adatai kiszolgáltatását korlátozó vagy tiltó nyilatkozatát 146/1993. (X. 26.) Korm. rend. 1. számú melléklet szerinti nyomtatványon teheti meg. A visszavonást személyesen vagy meghatalmazással képviselője útján, továbbá ajánlott levélben teheti meg a lakó- vagy tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőnél.


2011. márc. 25. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen adatokról van szó, és ki kéri ki, és milyen okkal.
2011. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

direkten a tiedet akkor sem.

de lehet kérni a népességnyilvántartótól olyat (természetesen díjazás ellenében), hogy pl. Nagykovácsi 30 km körzetében lakó 25 és 35 év közötti hajadon nők neve, címe. és akkor küldözgethetsz nekik levelet, hogy a Nagykovácsiban lévő erotika boltodban 30%-os akcióban árulod a vibrátort...

vagy hasonló.


amikor valaki névre szóló reklámlevelet kap, akkor vagy így szerezték meg a címét, vagy valamelyik másik cígtől vették, ahova megadta (mert pl. telefont vett) és nem ixelte be a szerződésben, hogy nem adhatják ki az adatait másoknak.

2011. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha nincs jó indokuk akkor nem tudhatják meg merre és hol lakom, ha viszont van sok pénzük akkor megtalálhatnak ?:S
2011. márc. 26. 15:16
 4/5 anonim ***** válasza:

nem.


olvasd el újra, amit írtam és próbáld értelmezni...

2011. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

megkérlek, ha csak ilyen bunkó stílusban tudsz írni akkor inkább nem is kell!

és értelmeztem. Tudják a nevem a korom és,hogy melyik környéken lakom. pénzük az van és megteszik hogy bemennek és azt mondják h nőket x életkortól y-ig ezen a településen. Kiadják ott megtalálják a nevem és máris meg van a pontos címem a maradék címet és nevet meg kidobják,mert csak ürügy volt azt hogy 30% os akcióval árulja a vibrátorait...

2011. márc. 26. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!