Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik lehetnek a következményei?

Mik lehetnek a következményei?

Figyelt kérdés
én egy 12éves lány vagyok és nem vagyok jó viszonyban az anyámmal ezért ugy döntöttünk az egyik rokonommal (keresztanyámmal) hogy hozzá költözök pestre de ha elmegyek itthonról szó nélkül max egy levelet hagyok akko mi lehet annak a következménye? visszatudnak hozni?
2011. márc. 30. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen visszahoznak kiskorú vagy még.

Akkor lehetnél keresztanyádnál ha ő lenne a gyámod de ehez anyád engedélye kell vagy valamiért bebizonyítani hogy a szüleid alkalmatlanok a nevelésedre.

2011. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
és a keresztanyád erre nem is gondolt? Legalább utána kellett volna járnia! Visszavisznek anyádékhoz, ahogy az első is írta, ha nem a keresztanyád a törvényes gyámod.
2011. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem és ezt nem lehetne valahogy megoldani úgy hogy ne kelljen anyámmal beszélni? :o
2011. márc. 30. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy megy ez. Mivel gyermekkorú vagy (és nem kiskorú, de ez nem is érdekes...) ahhoz, hogy a keresztanyád felügyelete alá kerülj, a szülői felügyeletet bírói határozattal meg kellene szüntetni, vagy szüneteltetni, és akkor gyámot neveznek ki.. A szükői felügyelet megszüntetése, vagy szüneteltetése csak nagyon komoly indokok alapján történhet.
2011. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Bemész keresztanyukáddal a gyámügyre. Előadjátok a gondotokat.
2011. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!